Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2017
Cyklistika Giro d'Italia

Giro číslo 100, bez zesnulého Scarponiho: Vítěz je překvapením!

Lukas Pöstlberger
Zdroj: Profimedia

Překvapivým vítězem první etapy jubilejního stého ročníku Gira d'Italia se stal rakouský cyklista Lukas Pöstlberger z týmu Bora-Hansgrohe. Kolega Jana Bárty šokoval všechny spurtéry nástupem kilometr před cílem a malý náskok do cíle v Olbii udržel. Zesnulý Michele Scarponi na závodníky dohlížel jen z nebe.

Legendární cyklista Michele Scarponi se na sté Giro už bohužel nepodíval. Na konci dubna ve věku sedmatřiceti let zemřel. Během tréninku ho totiž srazila dodávka. Více o této nešťastné události níže:

 

Až za debutantem na Grand Tours finišovaly hvězdy: druhý byl Australan Caleb Ewan a třetí Němec André Greipel. Bárta dojel v hlavní skupině na 62. místě bez časové ztráty, jiní premiéroví účastníci Gira Jan Hirt a Michal Schlegel ze stáje CCC přijeli v balíku se ztrátou 18 sekund.

 

Úvodní etapa na Sardinii vyvrcholila po 206 kilometrech podle předpokladů v hromadném dojezdu, ale hrdina byl nečekaný. Pětadvacetiletý Pöstlberger původně rozjížděl spurt pro Sama Benetta, ale v krátkém stoupání kilometr před cílem získal náskok a dovezl ho až na cílovou pásku.

 

 

Na Sardinii se pojedou ještě další dvě etapy, sobotní v délce 221 km vede z Olbie do Tortoli. Souboje o růžový trikot skončí po třech týdnech v Miláně 28. května.

ČTK, lju TN.cz
Reklama

 

Reklama