Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2017
soupiska mistrovství světa

Překvapení nakonec! Obránce ze Znojma má šanci získat medaili

Libor Šulák
Zdroj: Profimedia
Libor Šulák

Už žádné čekání! Na soupisku české hokejové reprezentace přibyli poslední dva hráči. O medaili z mistrovství světa bude bojovat i znojemský obránce Libor Šulák a třetí gólman Dominik Furch.

Smůlu mají naopak zadák Jan Kolář z Chabarovsku a útočník Jakub Lev z Plzně, kteří se s týmem rovněž připravovali. Ti se vydají domů.

Třiadvacetiletý Šulák se stane osmým obráncem na soupisce a bude na velké mezinárodní akci debutovat. Hned po dopsání by se mohl objevit i v zápase, protože na duel se Švédy počítá kouč Josef Jandač s osmi beky a dvanácti útočníky.


Šulák si odbyl v národním týmu premiéru v přípravě na letošní MS. Na kontě má šest utkání a tři asistence. Po dvou sezonách strávených v EBEL v dresu Znojma už má na příští ročník uzavřený kontrakt ve Finsku s Pelicans Lahti.


O zařazení sedmadvacetiletého Furcha bylo dopředu jasno a připíše si druhou účast na světovém šampionátu. Současná trojka týmu se loni na MS v Moskvě střídala o místo v brance s Pavlem Francouzem, který se letos dělí o místo v brankovišti Petrem Mrázkem.


Třicetiletý Kolář nenaváže na předešlé tři roky, kdy pravidelně na šampionátech startoval. Zadák Chabarovsku debutoval na velké akci v roce 2014 v Minsku, pak nechyběl na domácím šampionátu v Praze ani loni v Rusku. O čtyři roky mladší Lev, nová posila Vítkovic, se nedočkal debutu na MS.

čtk TN.cz