Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 5. 2018
fotbal Trapné přehmaty

Rozhodčí jsou v Lize mistrů pro smích! Spasí je až video?

Fotbalový rozhodčí
Zdroj: profimedia.cz

Ať už aktuální ročník Ligy mistrů skončí jakkoli, jisté je, že se na něj bude vzpomínat i kvůli rozhodčím. Ti totiž v celém ročníku nasekali tolik závažných chyb, jako už dlouho předtím ne. Jen tím neúmyslně přiživili diskuzi, zda by i Champions League neměla otevřít své brány videu.

Je vskutku až zarážející, kolik zápasů už sudí v této sezoně Ligy mistrů dokázali pokazit. Vždyť svými minelami pošlapali tento týden i obě semifinálové odvety, po kterých mnohým fanouškům musela zůstat hořká pachuť v ústech.

Zuřit teď mohou hlavně celky Bayernu s AS Řím, které po rukách soupeře v pokutovém území měly kopat penaltu. Ta by je dost možná posunula do finále soutěže, takhle si ho ale zahrají mužstva Realu Madrid a Liverpoolu...

NEODPÍSKANÁ RUKA MARCELA VE VÁPNĚ: 
Rozhodně se ale nedá říct, že by rozhodčí pískali v LM nějak tendenčně. Jen prostě kupí chyby na všechny strany! Na Anfield Road uznali trefu z ofsajdu, na římském Stadio Olimpico zase zvednutým praporkem zhatili gól, který platit měl...

Anketa

Mělo by být v Lize mistrů video?

Hlasovalo 94 lidí.

Muži s píšťalkou zkrátka působí na jaře tak nešťastně, že je už skoro litují i samotní hráči... "Ruka v pokutovém území je prostě penalta. Ale rozhodčí to měl těžké, protože mu výhled zakrývalo mnoho hráčů," bránil sudího třeba obránce Realu Marcelo. Kdo ví, jak by ale mluvil, kdyby rukou zahrál soupeř a on skončil v poli vyřazených...

Sudí ale "Bílému baletu" výrazně pomohli už ve čtvrtfinále, kdy v nastavení odpískali hodně přísnou penaltu proti Juventusu. Pokutový kop proměnil Cristiano Ronaldo a houževnatým Turíňanům tak zbyly oči pro pláč.

SPORNÁ PENALTA V UTKÁNÍ REAL - JUVENTUS: 

 

"Sudí měl místo srdce odpadkový koš!" durdil se tehdy slavný brankář Gianluigi Buffon, jenž na závěr kariéry ještě dostal od sudího červenou kartu.

Různých přešlapů ze strany rozhodčích je už zkrátka prostě moc, navíc se samozřejmě dotýkají i Evropské ligy. Své o tom ví třeba rakouský Salcburk, který ve čtvrtek dostal v prodloužení gól od Marseille po vymyšleném rohu. V tom samém utkání ale zase sudí odpustili domácím ruku ve vápně, takže účty byly vyrovnány...

ZATÍM NESLAVNĚJŠÍ "VRAŽDU" V LM ODNESLA CHELSEA: 
Fotbaloví fanoušci však na podobné kompenzace nejsou vůbec zvědaví a hlasitě žádají, aby už v příští sezoně dohlížel na LM videorozhodčí. "Nemůžeme už jenom přihlížet. Je přece evidentní, že Liga mistrů video potřebuje,“ zlobí se šéf AS Řím James Pallota. 

"Video může být užitečné, ale pořád je kolem něj dost nejasností. Nejdřív je třeba lidem všechno pořádně vysvětlit," brání se trochu nešikovně šéf UEFA Aleksander Čeferin.

Jaký názor máte na celou věc vy? 
 

fre TN.cz