Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 11:03
kapitán klubová ikona

Před rozlučkou králem! Terry dal gól, který z něj udělal rekordmana

John Terry
Zdroj: Profimedia
John Terry

Ví to on sám i všichni fanoušci Chelsea. John Terry hraje své poslední zápasy za svůj milovaný klub. A když dostane šanci, tak na hřišti jako vždy nechá vše. V pondělí opouštěl trávník s korunou na hlavě. A mělo to svůj důvod!

John Terry opět navlékl kapitánskou pásku a zápas s Watfordem byl rozhodně podle jeho gusta. Dal první gól a podílel se na výhře Chelsea 4:3. Navíc si připsal svůj 40. gól v dresu Chelsea v Premier League a stal se tak nejlepším střelcem v historii soutěže mezi obránci.

Stálice týmu odehrála v sobotu jeden ze svých posledních zápasů za "Blues". Celkem mu statistikové napočítali v dresu londýnského týmu 700 startů a 66 gólů. V neděli proti Sunderlandu to asi bude rozlučka a definitivně poslední zápas.


Terrymu se podařilo vstřelit gól v sedmnácté sezóně po sobě a jeho trefa dokumetovala styl hry, kterým se prezentuje celou kariéru. Jako buldok dohrál po rohovém kopu hlavičkový souboj a míč dokopl do brány z malého vápna.


Terry byl ale nadšený i z toho, že dostal šanci po dlouhé době nastoupit v základní sestavě. "Asi chci na začátek říct, že bylo skvělé zase přivést tým na hřiště a zahrát si od začátku v základu. Ani jsem nevnímal jsem, že je to můj jeden z posledních zápasů" uvedl šestatřicetiletý obránce.


Terry přiznal, že rozlučka s fanoušky na Stamford Bridge v neděli v posledním zápase sezóny bude velmi těžká. "Bude to náročné. Dnes to bylo taky, ale příští týden to bude pro mě skutečně těžké," ví bývalý reprezentant Albionu.


Terry začínal v Chelsea ve svých čtrnácti let a jako kapitánem byl ve 567 zápasech.

pka TN.cz