Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 2. 2017
volejbal je to fér?

Před pár týdny byl mužem, teď už hraje za ženy! Soupeřky se bouří

Tiffany Pereira de Abreu
Zdroj: facebook

Ve sportu je dnes už možné snad vše. I to, že Rodrigo, který ještě před pár týdny hrál volejbal za mužský tým, se dnes už jmenuje Tiffany a ničí soupeřky v ženské soutěži. Některým soupeřkám se to ale příliš nelíbí. Je to správné?

Rodrigo vyrostl do úctyhodné výšky 194 centimetrů, tedy ideálních parametrů třeba na volejbal. A přesně na tenhle sport se před lety dal. Jenže byl tu velký problém, Rodrigo se totiž cítil být spíše ženou a podle toho se také choval. Před třemi lety dokonce podstoupil operaci, začal si říkat Tiffany, a když se jeho parťáci z belgického celku Berlare chystali po zápase do sprchy, on vyčkával, až se bude moci vykoupat o samotě.
 

Teď už ale tyto problémy řešit nemusí. Ženské jméno má už i v dokladech, jmenuje se Tiffany Pereira de Abreu. A co na to mezinárodní volejbalová unie? Její stanovisko je jasné: žádný problém, můžeš hrát za ženský tým.
 

A tak se také stalo. Tiffany si vybral italský celek Golem Palmi hrající tamní druhou ligu. A to aniž by znal její minulost. Když se do Itálie její příběh donesl, neměli s tím ale žádný problém. Aby také ano. Díky své výšce, ve světě ženského volejbalu výjimečné, je velkou oporou a soupeřky doslova ničí.

Tiffany Pereira de Abreu s týmem mužů
Zdroj: facebook Tiffany Pereira de Abreu s týmem mužů

Ale některým z nich je také trnem z oku. "Bude mít mou úctu za vše, čím prošla. Sportovně ale nejsou její fyzické parametry srovnatelné se ženami," stěžovala si například kapitánka Trentina Silvia Fondriestová na účet dvaatřicetileté soupeřky.
 

msl TN.cz