Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 2. 2017
volejbal je to fér?

Před pár týdny byl mužem, teď už hraje za ženy! Soupeřky se bouří

Tiffany Pereira de Abreu
Zdroj: facebook

Ve sportu je dnes už možné snad vše. I to, že Rodrigo, který ještě před pár týdny hrál volejbal za mužský tým, se dnes už jmenuje Tiffany a ničí soupeřky v ženské soutěži. Některým soupeřkám se to ale příliš nelíbí. Je to správné?

Rodrigo vyrostl do úctyhodné výšky 194 centimetrů, tedy ideálních parametrů třeba na volejbal. A přesně na tenhle sport se před lety dal. Jenže byl tu velký problém, Rodrigo se totiž cítil být spíše ženou a podle toho se také choval. Před třemi lety dokonce podstoupil operaci, začal si říkat Tiffany, a když se jeho parťáci z belgického celku Berlare chystali po zápase do sprchy, on vyčkával, až se bude moci vykoupat o samotě.
 

Teď už ale tyto problémy řešit nemusí. Ženské jméno má už i v dokladech, jmenuje se Tiffany Pereira de Abreu. A co na to mezinárodní volejbalová unie? Její stanovisko je jasné: žádný problém, můžeš hrát za ženský tým.
 

A tak se také stalo. Tiffany si vybral italský celek Golem Palmi hrající tamní druhou ligu. A to aniž by znal její minulost. Když se do Itálie její příběh donesl, neměli s tím ale žádný problém. Aby také ano. Díky své výšce, ve světě ženského volejbalu výjimečné, je velkou oporou a soupeřky doslova ničí.

Tiffany Pereira de Abreu s týmem mužů
Zdroj: facebook Tiffany Pereira de Abreu s týmem mužů

Ale některým z nich je také trnem z oku. "Bude mít mou úctu za vše, čím prošla. Sportovně ale nejsou její fyzické parametry srovnatelné se ženami," stěžovala si například kapitánka Trentina Silvia Fondriestová na účet dvaatřicetileté soupeřky.
 

msl TN.cz

Diskuze

25.2. | 19:36 rexrothak
3
Náhlasit nevhodný komentář
A ti belgičani jsou taky ujetí.
25.2. | 18:51 maxfox
1
Náhlasit nevhodný komentář
Roman Skala - taky mě sere a to ne proto že je černá. Madison Keys je taky černá a nevadí mi.
25.2. | 18:18 Roman Skala
6
Náhlasit nevhodný komentář
Obávám se, že Seren jednou porazí Djokoviče.