Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.9. 2017 16:27
neštěstí držíme palce!

Měl blízko do Arsenalu, po kolapsu kluk z Klimkovic bojuje o život!

Jan Švábík
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj, TJ Klimkovice

Otevírala se mu velká kariéra, místo toho teď ale mladý fotbalista Jan Švábík bojuje v nemocnici o život. Mladý fotbalista zkolaboval během tréninku Klimkovic a jeho stav je vážný.

Jen díky okamžitému zásahu spoluhráčů Švábík kolaps přežil, leží však v umělém spánku v nemocnici.
 

„I když naši muži neodehráli o tomto víkendu žádné fotbalové utkání, v jednom velkém zápase zvítězili na pátečním tréninku, kdy zkolaboval náš hráč a kamarád Honza Švábík. Došlo k zástavě srdce a v tu chvíli začal boj o vteřiny. Patnáct kluků vidělo na zemi bezvládně ležet svého kamaráda, ale nebyl čas zmatkovat. Ukázali, že jsou správný tým,“ objevilo se na facebookovém profilu klimkovického fotbalového klubu.

Kromě Klimkovic hrál Švábík v minulosti například za Vítkovice, neměl daleko ale ani k daleko slavnějšímu týmu. V konkurenci desítek tisíc fotbalistů z celého světa se mu před několika lety povedlo postoupit mezi stovku vyvolených, kteří před očima slavného kouče Arséna Wengera usilovali o angažmá v Arsenalu.
 

Do nejužšího finále sice nepostoupil, zůstaly mu však zážitky na celý život. Teď mu všichni drží palce, aby boj o něj v ostravské nemocnici vyhrál.

TN.cz