Publikováno 18. 1. 2018
Hokej Smutná vzpomínka

NHL, pak život na vozíku. Otevřel se poprvé vrátí na místo nehody!

Jaroslav Otevřel
Zdroj: Twitter
Jaroslav Otevřel

Bylo 11. února 1996, kdy se hrál zápas nejvyšší finské soutěže, během kterého se Jaroslavu Otevřelovi změnil život. Srazil se totiž s protihráčem tak, že zůstal nehybně ležet na ledové ploše. Vyšetření ukázala, že si při tom poranil míchu mezi třetím a čtvrtým obratlem. Od té doby je na vozíku. Vůbec poprvé od nehody se bývalý hráč NHL vrátí na místo, kde k nehodě došlo.

Mladší generaci jméno Jaroslav Otevřel možná tolik neřekne. Proto bychom si měli nejprve připomenout, o koho jde. Dnes je tomuto rodákovi ze Zlína 49 let. Byl to obrovský talent, který měl pro hokej nejen dobré herní předpoklady, ale i fyzické (190 cm/91 kg).

 

V roce 1991 ho draftovalo do NHL San Jose, za které odehrál 16 zápasů v nejslavnější hokejové lize světa. To byla devadesátá léta, kdy byla silná konkurence. Češi NHL navíc teprve (pořádně) poznávali. Více času však trávil v nižší zámořské soutěži a tak se po dvouleté štaci v Americe rozhodl, že se vrátí do Evropy. Hrál za finské Pori. První sezona se mu povedla, tu druhou ovšem nedokončil. 11. února 1996 měl totiž nehodu. Co se přihodilo? To se můžete podívat na videu níže. Dodnes z toho mrazí.

 

 

Jaroslav Otevřel byl prvním hráčem v historii finského hokeje, který během zápasu narazil tak, že následně ochrnul. Srazil se s protihráčem Vitalijem Karamnovem a pak necítil žádné končetiny.

 

Poté ještě nějakou dobu žil ve Finsku, ale odstěhoval se zpátky do rodného Zlína. Teď se Otevřel poprvé vrátí na místo, kde se to celé odehrálo. "Když se to Jarovi stalo, byl jsem tehdy u toho. Jako kapitán týmu. I teď, po strašně dlouhé době, je velmi těžké vracet se k té nešťastné události. Jsem strašně rád, že se Jaro za pár dní objeví mezi námi. Bude to emotivní," cituje slova Jariho Korpisala (současného šéfa klubu Pori) hokej.cz.

 

 

Vše se uskuteční v rámci oslav 50 let od založení klubu Pori. "Můj život jde klidně, moc se těším, že v Pori zase všechny uvidím. Je to dlouho, co jsem tam byl naposledy. Návrat bude znamenat silný zážitek," řekl Otevřel pro klubový web.

lju TN.cz