Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 2. 2017
nba velký malý borec

"Prcek" řádí v NBA! Nikdo není menší, ale Thomas sází čtyřicítky

Isaiah Thomas (číslo 4) se spoluhráči z Bostonu

Že je výška nutným předpokladem k basketbalu? Tak tohle totálně staví na hlavu Isiah Thomas. Za pár dní osmadvacetiletý rozehrávač si v nejlepší basketbalové soutěži světa vodí i o hodně decimetrů vyšší protihráče jako malé kluky. Podruhé za sebou už dokonce nastřílel přes 40 bodů.

Duel Bostonu proti Torontu měl být šlágrem posledního hracího dne. A taky jím byl, Boston v dramatickém souboji vyhrál jen o pět bodů, když předtím zlikvidovali osmnáctibodovou ztrátu.
 

Nejspíš by ale odcházeli z palubovky se skloněnými hlavami, kdyby ve svém středu neměli Isaiaha Thomase. Ne, tenhle chlap rozhodně mezi ostatními nevyčnívá, vždyť měří pouhých 175 centimetrů.
 

Ačkoliv žádný jiný basketbalista v zámořské NBA není menší, Thomasovi jeho o tři, čtyři decimetry méně, než má řada jiných borců, nebrání v tom, aby byl jednou z hvězd soutěže.
 

Z pozice rozehrávače má pozoruhodný průměr téměř třiceti bodů za zápas, přičemž v posledních dvou duelech ztrestal soupeře více než čtyřiceti body. Detroitu nasázel jednačtyřicet bodů, Torontu ještě o tři více.

msl TN.cz