Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.7. 2017 08:53
tour de france hrozivé pády

Praskaly kosti i helmy! Královská etapa poslala domů další jezdce

Tour de France
Zdroj: Profimedia

Cyklisté na Tour de France mají dnes volný den, který po včerejší královské etapě přijde určitě vhod. Bohužel extrémně těžká etapa vyřadila ze hry další cyklisty, kteří mohli usilovat o přední umístění. Nejhůře dopadl australský cyklista Richie Port, který utrpěl zlomeninu klíční kosti a pánve!

Dvaatřicetiletý Porte upadl ve sjezdu z posledního dnešního stoupání na Mont du Chat. Ve vysoké rychlosti podklouzl a narazil do skály na pravé straně silnice, přičemž s sebou vzal na zem ještě Ira Daniela Martina.

Horzivý pád Richieho Porta v 9. etapě VIDEO:

"Richie byl od začátku stabilizovaný, reagoval a vzpomínal si na všechno, co se dělo před pádem i po něm," uvedl na týmovém webu hlavní lékař BMC Max Testa.

 

Martin po dojezdu do cíle 9. etapy zveřejnil na twitteru fotografii své helmy, která ukazuje, jak moc se při kolizi s Portem uhodil o vozovku do hlavy. Naštěstí pro něj helma splnila účel a irskému cyklistovi se nic vážného nestalo.

Helma Dana Martina
Zdroj: Twitter Rozbitá helma Dana Martina

To Porte dopadl o poznání hůř. Rentgenové vyšetření  ukázalo zlomeninu pravé klíční kosti a pravé kloubní jamky kyčelního kloubu. K tomu bývalý pomocník Christophera Froomea z týmu Sky utrpěl odřeniny na celé pravé straně těla. "V této fázi zranění nevyžadují operaci. Zítra ráno se Richie podrobí dalšímu vyšetření, a pokud bude jeho stav dostatečně stabilizovaný, bude převezen domů," řekl Testa.

 

Vedle Portea, jenž byl po sobotě v průběžném pořadí Tour pátý, musel dnes odstoupit i druhý muž celkově Geraint Thomas. Také Brit upadl ve sjezdu a zlomil si klíční kost. Nehody vyřadily například i Nizozemce Roberta Gesinka a Itala Manuela Moriho.
 

mm TN.cz