Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 2. 2018
Hokej Hokejová show

Potvrzeno: Nedvěd proti Jágrovi hrát bude. A co plánuje Šlégr?

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Když vy Jágra, taky my Nedvěda. A ano, opravdu to tak bude. Jaromír Jágr nastoupí v sobotu za své Kladno proti Benátkám nad Jizerou, které do sestavy zařadí Petra Nedvěda. Hrát se ale nebude v Benátkách, nýbrž v Liberci kvůli zvýšenému zájmu diváků. Tohle by ale nemusel být poslední zápas v podobném duchu. Bývalý obránce Litvínova a jeho současný trenér Jiří Šlégr prý také uvažuje, že v případné baráži by oprášil výstroj a bránil by slavnou osmašedesátku.

K přesunu zápasu musel dát souhlas i Jágr jako majitel Kladna, který s předstihem varoval fanoušky, že kvůli jeho problémům s kolenem není jisté, na jak dlouho se v utkání objeví. "Mluvil jsme včera s Petrem Nedvědem a řekl jsme mu, že pokud to bude něco jako jeho rozlučka s hokejem, tak si myslím, že by se to mělo udělat v Liberci," řekl Jágr na dnešní tiskové konferenci v Kladně.

 

 

Jágrův dlouholetý kamarád Nedvěd se dočká dopředu plánované pocty v neděli před extraligovým utkáním Liberce se Spartou, před kterým bude ke stropu liberecké haly slavnostně vyvěšen dres s jeho číslem 93. S Jágrovým návratem se naskytla šance na nebývalou rozlučku o den dříve.

 

"Petr ji neměl. Nebo si ji nepamatuju. Třeba ji měl, ale nebyl jsem pozvaný, což by mě mrzelo ještě víc," vtipkoval Jágr. "Mělo by se to brát jako rozlučka Petra Nedvěda, i když se nějací fanoušci přijedou podívat i na mě," doplnil Jágr. Nedvěd společně s Jágrem působili v Pittsburghu i New York Rangers, za reprezentaci hráli i na olympijských hrách v Soči.

 

A co plánuje Jiří Šlégr?

 

Hovořilo se také o tom, že by proti Jágrovi mohl v baráži nastoupit Jiří Šlégr, který je trenérem Litvínova, jenž bude usilovat o záchranu nejvyšší české soutěže. „Jirka mi ještě řekl, že když Jarda Jágr nastoupí v baráži proti nim, tak prý bude hrát taky,“ smál se v rozhovoru pro Vaše Kladno Lubomír Rys, který býval pravou rukou Jaromíra Jágra a Šlégrovi přivedl na sever Čech útočníka Juraje Mikúše.

 

Nedvěd hokej nehraje čtyři roky, Šlégr tři. Podle iSport.cz se však litvínovští fanoušci Šlégra na ledě nedočkají. „Když jsem zaregistroval, že se vrací Jarda Jágr a že bude hrát Petr Nedvěd, zaregistroval jsem se taky,“ řekl pro zmíněné médium člen Triple Gold Clubu Šlégr. Hrát ale zřejmě nebude.

lju, ČTK TN.cz