Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.2. 2016 14:49
trenérská výměna

Potvrzeno! Guardiola nahradí v Manchesteru City Pellegriniho

Manuel Pellegrini a Pep Guardiola

O tom, že Pep Guardiola po svém odchodu z Bayernu Mnichov zakotví v Manchesteru City, se spekulovalo už dlouho. Nyní je celá věc oficiálně potvrzena. Manuel Pellegrini po sezóně u City skončí a na jeho místo nastoupí právě španělský trenér. V Anglii se dohodl na tříleté smlouvě.

O spojení Guardioly a Manchesteru City se spekulovalo už od října. V prosinci pak španělský kouč potvrdil, že v létě z Bayernu odejde kvůli touze trénovat v Anglii. Jeho místo zaujme Ital Carlo Ancelotti.

 

Až dnes však došlo k definitivnímu potvrzení. "V uplynulých týdnech jsme finalizovali dohodu s Pepem Guardiolou, aby se týmu ujal od příští sezony na následující tři roky. Jde o výsledek diskuze, která začala v roce 2012," stojí v prohlášení City.

 

 

Pětačtyřicetiletý Guardiola se tak pokusí slavit trenérské úspěchy ve třetí soutěži. S Barcelonou, jejíž je odchovancem, získal během čtyř sezon třináct trofejí. Dalších pět přidal s Bayernem. Řadí se tak mezi nejúspěšnější a nejžádanější trenéry současnosti.

 

Už nyní byl nejlépe placeným trenérem a Manchester City mu nabídl ještě lepší podmínky. Podle britských médií by si měl vydělat 25 milionů eur ročně (asi 676 milionů korun).

 

Na lavičce City nahradí Pellegriniho, který v dosavadních 99 zápasech v Premier League vyhrál 64 a má tak druhou nejlepší bilanci ze všech trenérů po José Mourinhovi, který z prvních 99 zápasů vyhrál 73. V sezoně 2013/14 pak bývalý kouč Villarrealu, Realu Madrid a Málagy získal anglický titul, vysoké očekávání vedení Manchesteru však nenaplnil.

ČTK TN.cz