Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.11. 2016 21:08
nova sport evropská liga

Potřinácté v Evropě bez výhry, přesto Plzeň živí šanci na postup

Zdroj: Nova Sport

Plzeňští fotbalisté nevyhráli v základní skupině Evropské ligy ani na čtvrtý pokus a celkově na výhru v evropských pohárech čekají už třináct utkání. Přesto i po remíze 1:1 v Bukurešti s Astrou Giurgiu drží šanci na postup.

Český mistr se třemi body zůstal poslední v tabulce skupiny E. Tu vede s osmi body AS Řím, jenž vyhrál na hřišti Austrie Vídeň 4:2. Rakušané mají pět bodů a Giurgiu čtyři.
 

Trenér Viktorie Roman Pivarník udělal tři změny od nedělního zápasu s Duklou. Albánec Kace nastoupil místo Hořavy a Kovařík dostal přednost před Kopicem. Při rozcvičce se navíc zranil levý bek Limberský, kterého zastoupil Matějů.
 

Po čtvrthodině hry se poprvé vyznamenal brankář Kozáčik reflexivním zákrokem proti Alvesově hlavičce po rohu. V 19. minutě už Astra uspěla. Stan po nákopu za obranu utekl Matějů a postupoval na Kozáčika, který jeho první střelu vyrazil, ale na dorážku už byl krátký.
 

Plzeň za šest minut dokázala odpovědět, když se po Petrželově centru z pravé strany trefil hlavou Krmenčík. Nejlepší střelec západočeského týmu zaznamenal sedmou soutěžní trefu v sezoně.
 

Krátce po změně stran mohla Plzeň znovu udeřit. Hrošovský obešel několik protihráčů, jeho přízemní střelu gólman Lung vytáhl k Petrželovi, ale ten z úhlu minul branku.
 

V 76. minutě byli hosté gólu ještě blíž: Krmenčíkovu hlavičku po dalším Petrželově centru zastavilo břevno a dorážející Kopic byl v ofsajdu. Plzeňští měli v závěru tlak, ale do dalšího nebezpečného zakončení se už nedostali a prodloužili čekání na výhru v evropských pohárech na 13 utkání. Příští utkání sehraje český mistr za tři týdny v Římě.
 

 

msl, ČTK TN.cz