Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 5. 2017
doping rozhodnou bzry

Potrestaný Tyson Fury se už brzy dozví, kdy bude znovu boxovat!

Tyson Fury
Zdroj: Profimedia

Britský boxer Tyson Fury, kterému za pozitivní dopingový test v roce 2015 odebrali všechny tituly se už brzy dozví, kdy se bude moct vrátit do ringu.

Furyho případ se bude projednávat v následujících třech týdnech. Osmadvacetiletý boxer byl potrestán za zvýšenou hladinu nandrolonu v krvi, což je anabolický steroid, který podporuje růst svalové hmoty.

 

 

Fury se ale hájil tím, že se zakázaná látka dostala do jeho těla díky zkaženému masu, které snědl. Podobně se kdysi vymlouval i španělský cyklista Alberto Contador, kterého "zkažené maso" připravilo o tituly z Tour de France v roce 2010 a z Gira 2011.

 

 

Momentálně nadváhou trpící boxer, který byl prvním, kdo srazil k zemi Vladimira Klička teď musí tři týdny čekat, jak v jeho případě rozhodne Britská anti-dopingová agentura.

 

"Můj manažer už na příští duben domluvil zápas ve Wemley," řekl Fury aby tak naznačil, že souboj s novopečený světovým šampionem Anthonym Joshuou myslí vážně.

 

Tak teď už jen zbývá doufat, že jeho trest nebude prodloužen. Furymu totiž kromě steoidů našli v těle i kokain a další zakázané látky.

mm TN.cz