Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 1. 2017
blog josefa kaliny unikátní reportáž

Potíže Kolomého na Dakaru: Když se nedaří, co se zdařit má!

Takhle začíná jedna hloupá spartakiádní písnička od Michala Štancla Davida a mě ten slogan napadl přesně v okamžiku, kdy jsem se dozvěděl o potížích Martina Kolomého. Ta neuvěřitelná smůla, která ho srazí vždycky, když už se rozjede je až mystická. No ale nechme toho, Kolomajz už to letos prostě nevyhraje, dokonce ani ta, opatrně predikovaná desítka se neuskuteční. Další tři hodiny ztráty den před koncem, to je smrtelná rána. Teď už jenom dojet.

Alešovi, pro změnu, to začalo fungovat až teď, ke konci a snad tu desítku udělá. Oba jezdci Buggyry předvádějí, že do špičky patří, ale karty byly letos proti se vším všudy. Nejprotivnější na celé věci je fakt, že nikdo nic nezanedbal, příprava byla, na naše možnosti, intenzivní a tým byl poskládaný z těch nejlepších.

 

Všechny problémy letošního Dakaru nastaly vždycky, přesně v okamžiku, kdy se nám to nejméně hodilo. Lehko se o tom píše, ale já si dovedu představit, co je za tím trápení, zoufalství, probdělých nocí a tisíců kilometrů o hladu a žízni v horku, nebo zimě, a to všechno bez hnací euforie úspěchu.

 

Tak co ti ostatní?


Matesa Macíka bych hodně pochválil. Hromadu potíží tahle mladá posádka srdnatě překonávala a jsem přesvědčen, že přítomnost a zkušenost Macíka otce v tom hrála jistou roli.
Konec konců, Mates má nejmohutnější doprovod ze všech našich týmů a s tím už se dá pracovat.

 

Motorky jedou dobře, Ondra Klymčiw dokonce zazlobil na čele závodu, a to je hodně slibné do budoucnosti. Příště už s ním bude počítáno, jako s elitním jezdcem a Češi snad budou mít klid od závisti k bratrům od „Tatier“ s jejich Svitkem a Jakešem.

 

Hodně vysoko bych hodnotil výkon Martina Prokopa. Ten měl ty slavné karty rozdané hodně blbě a já nebude rozebírat proč, v čem a jak. Stejně ale bojuje s továrními týmy zarputile, i se svým klidným, optimistickým úsměvem. Myslím, že se zrodil nový český „Dakarák“.

 

Dneska to celé finišuje a už nezbývá než si přát, aby to kluci ještě v závěru nerozbili. Speciála bude technická, náročná na pilotáž a zřejmě se tam vyskytne i nějaká nádherná navigační „prasárna“.
 

Josef Kalina TN.cz
Reklama

 

Reklama