Publikováno 8. 4. 2018
NHL Další hokejový konec

Poslední zápas a sbohem: Radim Vrbata ukončil hokejovou kariéru!

Radim Vrbata
Zdroj: Profimedia
Radim Vrbata

Už během sezony to avizoval, teď to potvrdil. Radim Vrbata se po posledním utkání s Buffalem, které se hrálo dnes v noci, rozhodl ukončit aktivní kariéru. Šestatřicetiletý útočník Floridy je mistrem světa z roku 2005. V NHL odehrál přes tisíc zápasů a působil také v české extralize.

Florida porazila Buffalo 4:3, ale do play off se ani tak nepodívá. Panthers končí sezona a není to jediný konec, se kterým se mohou fanoušci v prosluněné destinaci smířit. "Myslím si, že jsem se rozhodl už před sezonou. Máme tři syny. Nejstaršímu je devět a tak je ve věku, kdy se potřebuje natrvalo vrátit do Česka, aby dohnal češtinu, školu a všechno," vysvětlil po svém posledním utkání Radim Vrbata.

 

 

Ten je rád, že jeho kariéra trvala dlouho. "V létě mi bude sedmatřicet. Když hrajete v zápasech, uvědomíte si, jak je hra rychlá, a že musíte zkrátka uvolnit místo mladším chlapcům," dodal Vrbata.

 

Radim Vrbata je odchovancem Mladé Boleslavi, kterou čtyři roky spoluvlastnil. V NHL odehrál 1057 zápasů, ve kterých dal 284 branek a na dalších 339 přihrál. Nastupoval za Colorado, Carolinu, Chicago, Phoenix, Tampu Bay, Vancouver a Floridu. V české extralize si zahrál za rodnou Boleslav a také za Bílé Tygry z Liberce. Je juniorským i seniorským mistrem světa.

lju TN.cz