Publikováno 20. 1. 2017
biatlon světový pohár

Poslední střelba vzala medaili. Krčmář minul jednou a je osmý

Michal Krčmář

Biatlonista Michal Krčmář skončil osmý ve vytrvalostním závodu Světového poháru v italské Anterselvě a posedmé v sezoně se vešel do elitní desítky. K tomu mu pomohla jen jedna chyba z dvaceti ran na střelnici. Zvítězil Rus Anton Šipulin o 41 vteřin před lídrem sezony Martinem Fourcadem z Francie, třetí skončil ukrajinský závodník Sergej Semenov.

Z českých reprezentantů už bodoval jen čtyřicátý Jaroslav Soukup. Ondřej Moravec dojel po čtyřech chybách 57., Adam Václavík 70. a Michal Šlesingr, který měl po sedmi nepřesných ranách sedm trestných minut, dokonce až na 85. místě.

Krčmář zvládl první tři zastávky na střelnici perfektně a útočil na stupně vítězů, čímž by navázal na životní třetí místo z předchozího stíhacího závodu v Ruhpoldingu. Na poslední stojce ale minul třetí ránu a z boje o umístění v nejlepší trojici vypadl.

V dlouhém závodu na 20 km se Krčmář do desítky dostal potřetí v kariéře. Desátý byl loni v Ruhpoldingu a na šampionátu v Oslu skončil pátý.

Fourcade má v čele celkového pořadí SP náskok 278 bodů před Šipulinem. Nejlepší z Čechů Krčmář zůstal průběžně jedenáctý.

O víkendu jsou ve vysoké nadmořské výšce v Anterselvě na pořadu závody s hromadným startem a štafety.