Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.11. 2016 14:03
Nové informace Překvapivé zprávy

Poslední slova Svatoše: Mám další plány, svěřil se Budajovi!

Peter Budaj a Marek Svatoš
Zdroj: Profimedia

Po smrti Marka Svatoše se objevují nové zpovědi jeho bývalých spoluhráčů. Jedna zajímavá teď přišla i od gólmana Petera Budaje. Se Svatošem, se kterým hrál v Coloradu i slovenské reprezentaci, mluvil čtyři dny před jeho smrtí. Zesnulý hokejista se prý dva roky po konci kariéry chtěl znovu vrátit na led.

Poprvé se Peter Budaj potkal s Markem Svatošem v roce 2002 na farmě Colorada Avalanche v Hershey. Slovenská dvojice k sobě měla velmi blízko. Postupem času se oba prosadili i v NHL a zahráli si spolu za slovenskou reprezentaci na olympiádě 2006 v Turíně a také na mistrovství světa 2010 v Německu.

 


Budaj byl se Svatošem v kontaktu i dva roky poté, co zesnulý hokejista ukončil aktivní kariéru. "O tom, že je mrtvý jsem se dozvěděl od jeho manželky Diany. Zůstal jsem doslova ohromený," popsal šokující okamžik Budaj v rozhovoru pro šport24. Volali si ještě čtyři dny před tím, než Svatoše našla jeho manželka doma v Denveru bez známek života. "Bavili jsme se o normálních věcech. Jak se má, co jeho rodina a tak. Všechno se točilo okolo toho, nebylo to nic výjimečného. Běžný kamarádský hovor," pokračuje.

 


Z rozhovoru vůbec nepoznal, že se něco děje. "V telefonu nenaznačovalo nic tomu, že už tady za čtyři dny nebude. Známe se opravdu roky, i naše rodiny. Byl jsem mu i na svatbě v chorvatském Dubrovníku. Dokonce mi říkal, že se má fajn i celá jeho rodina. Ptal se mě, jestli mu nemohu poslat nějaké tréninkové plány, že by začal pomalu trénovat a možná se k hokeji vrátil. Mile mě to překvapilo," vypráví Budaj.

 


Na závěr v podstatě vyvrátil, že by na Svatošově smrti měla vlil psychika. Podle zahraničních médií se měl totiž údajně špatně vyrovnávat se zdravotním stavem své nemocné manželky. "Diana měla zdravotní problémy. Absolvovala operaci, která byla úspěšná. Dostala se z toho, takže Marek byl rád," uzavřel Budaj.

 

lju TN.cz