Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2017 23:51
nova sport premier league darts

Poslední hádanka vyřešena. Tihle čtyři šipkaři postupují do Londýna!

Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia

Premier League nezadržitelně vrcholí a v posledním kole před finálovým večerem v Londýně bylo potřeba ještě rozřešit řadu neznámých. Především pak to, kdo zaplní poslední postupové místo.

Bude to Phil Taylor, nebo Dave Chisnall? Před posledním turnajem druhé fáze měl k účasti v O2 Areně výrazně blíž první jmenovaný. Ten mohl postoupit bez ohledu na vlastní výsledek už po prvním utkání večera, v němž právě Chisnall vyzval Jamese Wadea. Pakliže by šestatřicetiletý Angličan zapsal do tabulky výsledek horší než vítězství 7:3, mohl by se Taylor radovat ještě před vlastním střetnutím proti Adrianu Lewisovi.
 

Jenže dnešní večer Chisnallovi nepatřil. Ve třetím legu přišel brejk, Wade se ujal vedení 2:1 a po legu s pořadovým číslem šest bylo definitivně jasno o tom, kdo bude čtvrtým postupujícím. James Wade se postupně dostal až na vedení 2:6, ale Chisnall to nezabalil ani navzdory faktu, že už věděl, že se s letošním ročníkem Premier League loučí.

Další legy zvládl bravurně, v desátém předvedl dokonce zavření na 129 a ze zdánlivě ztraceného utkání nakonec vybojoval bod za remízu 6:6.

msl TN.cz