Publikováno 13. 5. 2018
Hokej Mistrovství světa

Další senzace: Němci zdolali Finy. Skóroval i syn kouče Sparty Krupp

Německo

Na mistrovství světa v Dánsku dosáhli Němci na senzační výhru nad Finskem. To porazili v prodloužení, ve kterém dal vítěznou branku Markus Eisenschmid. Jednou se prosadil také Björn Krupp, syn trenéra pražské Sparty. Německo vyhrálo 3:2. Švédsko zdolalo Švýcarsko 5:3.

Finsko se s Německem trápilo od samého začátku. Po brance Eeliho Tolvanena, tedy posily z Nashvillu, šlo sice na začátku první části do vedení, ale to bylo na dlouhou dobu všechno. Pak se slova totiž ujali Němci. Ve druhé třetině vyrovnal Tiffels a v závěru druhé dvacetiminutovky otočil průběh utkání syn trenéra pražské Sparty Björn Krupp. Byl to pro něj vůbec první gól a první bod na mistrovství světa, které je pro mladého Kruppa teprve druhé v kariéře.

Finsko ale sebralo zbytek sil, které nechalo v utkání s Kanadou (Finsko porazilo Kanadu 5:1) a bojovalo do samotného konce. Jednogólové manko vyrovnal kdo jiný, než lídr finské produktivity Sebastian Aho. Prosadil se v přesilovce dvě minuty před koncem základní hrací doby a vynutil si tak prodloužení.

Hrály se přesně dvě minuty nastaveného času, kdy rozhodl o senzační výhře Německa Markus Eisenschmid, útočník, který působí na farmě Montrealu Canadiens.

Švýcarsko - Švédsko 3:5

Silné Švédsko, doplněné o hráče z Nashvillu, vyzvalo Švýcary. Od začátku byli lepší hokejisté Tre kronor, ale po náskoku 3:0 nechali svého soupeře dotáhnou na rozdíl jedné branky a schylovalo se k dramatu.

Závěr si však švédští hokejisté pohlídali a vyhráli 5:3. Za Švýcarsko skórovali pouze obránci. Prosadil se kapitán Raphael Diaz, Ramon Untersander a Dean Kukan. Za Švédy se do střelecké listiny zapsali také dva obránci Larsson a Klingberg. Další tři branky zařídili Hornqvist, Paajarvi a Backlund.