Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 7. 2018
basketbal mistrovství světa

Posila z NBA pro český nároďák! Satoranský pomůže při kvalifikaci

Tomáš Satoranský
Zdroj: Profimedia

Česká basketbalová reprezentace se bude moci během zářijové kvalifikace na mistrovství světa proti Rusku a Bosně spolehnout na Tomáše Satoranského. Rozehrávač Washington Wizards oznámil, že v klíčových bojích českému týmu pomůže.

Satoranský do prvních kvalifikačních bojů nezasáhl, protože musel plnit klubové povinnosti. Teď už je ale připraven být národnímu týmu nápomocný.

 

"Už když jsem se rozhodoval, že nebudu reprezentovat v červnu, tak jsem v hlavě trochu měl zářijové okno. Netušil jsem ještě rozpis, ale tušil jsem, že to budou klíčová utkání a že to může být klíčové pro náš postup na mistrovství světa. Doufám, že ještě pomůžu pozvednout naši výkonnost a že v září budeme v nejsilnější možné sestavě," řekl Satoranský v tiskové zprávě.

Příspěvek Tomáše Satoranského na instagramu
Zdroj: Instagram "Budu hrát!" oznámil Saty na svém instagramu

Čeští reprezentanti i bez dvou největších hvězd Satoranského a Jana Veselého skvěle rozehráli první část kvalifikace. Vybojovali pět z šesti možných výher a druhou fázi začnou na druhém místě skupiny za neporaženou Francií a s náskokem dvou vítězství na Rusko a Finsko a tří výher na Bulharsko a Bosnu. Na šampionát postoupí tři celky ze skupiny.

 

K národnímu týmu se může připojit 30. srpna. Vedení reprezentace nyní dolaďuje potřebnou dokumentaci s Washingtonem. První zápas sehrají Češi 13. září s Ruskem v Pardubicích, o tři dny později se představí v Bosně.

mm TN.cz