Publikováno 20. 6. 2018
Fotbal Mistrovství světa

Portugalsko vyhrálo díky gólu Ronalda. Maroko pálilo šance!

Cristiano Ronaldo

Fotbalisté Portugalska ve druhém zápase skupiny B na mistrovství světa porazili Maroko 1:0 gólem Cristiana Ronalda a se čtyřmi body se přiblížili osmifinále. Africký tým naopak podruhé prohrál a jako první účastník turnaje v Rusku ztratil i teoretickou šanci na postup.

Ronaldo na moskevských Lužnikách rozhodl už ve čtvrté minutě a s 85 góly se stal nejlepším reprezentačním střelcem Evropy. Hvězdný útočník Realu Madrid překonal maďarskou legendu Ference Puskáse, více branek za národní tým než Ronaldo zaznamenal jen Íránec Alí Daeí.

V závěrečných pondělních utkáních skupiny B se úřadující mistři Evropy utkají s Íránem, Maroko turnaj uzavře proti Španělsku.

Portugalci stejně jako v úvodním duelu se Španělskem (3:3) šli do vedení už ve čtvrté minutě. Při rohovém kopu dostal hodně prostoru Ronaldo a prosadil se razantní hlavičkou. Třiatřicetiletý kanonýr navázal na hattrick proti Španělům a se čtyřmi góly vede tabulku střelců turnaje.

Ronaldo byl při chuti a o chvíli později po otočce v šestnáctce těsně minul branku. Maročané si pak vytvořili velký tlak. Odpovědět mohl stoper Benatía, ale jeho hlavičku z rohu zastavil brankář Patrício. Na druhé straně nepřidal druhý zásah Guades, kterého zblízka reflexivně vychytal gólman Kadžuí.

Maročané potřebovali minimálně remízu k odvrácení vyřazení a začali aktivněji i druhý poločas. V 57. minutě se blýskl Patrício proti Bilhandově hlavičce, po další standardní situaci kapitán Benatía z dobré pozice minul.

Hodně pasivní Portugalci i poté přenechávali iniciativu africkému soupeři, ale ten se dál trápil v koncovce. Nejaktivnější marocký střelec Benatía v nastavení z poslední šance opět vysoko přestřelil.

Svěřenci Hervého Renarda tak nenavázali na předchozí vzájemné utkání z MS 1986, kdy porazili Portugalsko 3:1, a při prvním startu na šampionátu po 20 letech skončí už po základní skupině.