Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.3. 2017 10:08
otec a syn o čem mluvil?

Poprvé od nehody prolomil mlčení. Co řekl Schumacher o svém otci?

Michael a Mick Schumacherovi
Zdroj: Profimedia / Youtube

Od vážné nehody legendárního automobilového závodníka Michaela Schumachera příliš o svém otci nemluvil, pro média vůbec, teď ale Mick Schumacher mlčení prolomil. Co řekl o sedminásobném světovém šampionovi?

Osmnáctiletý Mick, který jde ve šlépějích svého otce a už se také prosadil na automobilových okruzích, poskytl před startem nové sezóny rozhovor pro televizní stanici RTL a řeč přišla nejen na závodění, ale i na otce Michaela.
 

Ten je od konce prosince 2013, kdy měl nehodu na sjezdovce ve Francii, ve vážném stavu. Rodina o jeho zdraví nevydává žádné oficiální informace. Tu a tam vyplují na povrch jen informace od lidí, kteří jsou s rodinou v kontaktu. Třeba od bývalého šéfa Ferrari Rosse Brawna, který promluvil před časem pro britský Mirror, se fanoušci legendárního závodníka dozvěděli, že věří, že Michaela v budoucnu uvidíme tak, jak si ho pamatujeme.
 

Přístup k vydávání informací o Schumacherově zdravotním stavu rozlítil i jeho někdejšího manažera Williho Webera. "Už dlouho tvrdím, že Schumacherova rodina neříká fanouškům celou pravdu," nechal se slyšet pro německá média a vyzval především manželku legendy motoristického sportu Corinnu. "Přišel čas nalít čistého vína," nabádal.

Leč mnoho nezměnil. Oficiální zprávy o zdraví Michaela Schumachera nepřicházejí, nyní se ale o svém otci rozpovídal jeho syn Mick, který doposud před médii mlčel. Ten stále ke svému tatínkovi vzhlíží.

 

Jeho zdravotní stav však nekomentoval a pouze prozradil, jak ho otec inspiroval.


"Můj otec je pro mě vzorem. Je nejlepší, můj idol," přiznal mladý závodník, který už dříve přiznal, že chce být jednou jako Michael.
 

Ke svému cíli už dělá i první výrazné kroky. Prosadil se už ve Formuli 4, nyní v Rakousku testuje pro Formuli 3. A i zde se mu daří. "Dělá velmi dobrý dojem," pochvaloval si týmový šéf René Rosin. "Musí na sobě ale hodně pracovat. Soutěž je to tvrdá," upozornil.


Na to, že na sobě Mick bude makat, se ale určitě může spolehnout. Cíl má totiž jasný. Být jako otec.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Neznámý muž získal FOTO Schumachera brzy po nehodě! Co na snímku zachytil? Rodina závodníka má strach

Neúcta k Schumacherovi: Formule 1 naštvala fanoušky zraněného závodníka!

msl TN.cz