Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2018
tenis totální propadák

Ponížená Serena! Williamsová utrpěla nejtěžší porážku v kariéře

Serena Williamsová
Zdroj: Profimedia

Americká tenistka Serena Williamsová dostala pořádně studenou sprchu! Na turnaji v San Jose totiž utrpěla vůbec nejdrtivější porážku v kariéře, když v prvním kole podlehla britské soupeřce Johanně Kontaové 1:6, 0:6.

Domácí favoritka si v úvodním gamu Silicon Valley Classic udržela servis, ale dalších 12 her už patřilo Kontaové, bývalé světové čtyřce a aktuálně 48. hráčce žebříčku. Williamsová se v něm po mateřské pauze vyšplhala už na 26. příčku.

 

"Ve druhém setu hrála fakt dobře. A v prvním setu jsem nebyla dost důrazná, takže jí rostlo sebevědomí a zápas jasně ovládla," řekla šestatřicetiletá Američanka, jež před necelými třemi týdny hrála finále Wimbledonu. Kontaová na londýnské trávě vypadla ve druhém kole.

 

V Kalifornii v úterý Williamsová odehrála teprve pátý turnaj po zářijovém porodu dcery. Až dosud v žádném zápase nezískala jen jediný game. Kanára dostala podeváté v úchvatné kariéře a poprvé po čtyřech letech.

 

"Samozřejmě nehrála na své tradiční úrovni, k ní měla daleko. Ale já se soustředila na sebe a je pro mě ctí být s takovou hráčkou na stejném kurtu. Pořád beru tento zápas s velkou pokorou," řekla Kontaová.

mm ČTK