Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.10. 2017 12:07
novasport ušité na míru

Karolinu Kowalkiewicz čeká doma velký večer! UFC bude v Gdaňsku

Karolina Kowalkiewicz
Zdroj: Profimedia
Karolina Kowalkiewicz

Za poslední roky se z MMA v Polsku stal téměř národní sport. A to především díky vynikajícím výkonům polské šampionky ženské slámové váhy Joanny Jedrzejczyk a její krajanky Karoliny Kowalkiewicz. A bude to právě Karolina, kdo se tuto sobotu představí v Gdaňsku v rámci galavečera Cerrone vs. Till.

Jedna z nejlepších zápasnic ve své divizi má za sebou dva těžké zápasy, když postupně padla se šampionkou Joannou i s Claudií Ghadela. Třetí prohru si tak Karolina nemůže dovolit, pokud se chce udržet na absolutním vrcholu divize a mít ještě šanci si znovu zabojovat o titul. V sobotu bude ale jednoznačnou favoritkou. V domácím prostředí se proti ní postaví Jodie Esquibel, pro kterou to bude premiéra v UFC.


Zajímavý duel bude k vidění také v hlavním zápase večera. V něm vyzve legendu welterové váhy Donalda Cerrone Angličan Darren Till. Nováček v UFC má za sebou čtyři zápasy a zatím si bez porážky dokráčel k prvnímu velkému duelu kariéry.


Čtyřiadvacetiletý striker bude muset čelit mnohem zkušenějšímu protivníkovi, který je vyhlášen především svými nebezpečnými kopy. Zda se Cerrone po dvou porážkách vrátí na vítěznou vlnu nebo si Till připíše první velký skalp, se ukáže v sobotu.


V rámci polského galavečera se představí ještě Jan Blachowicz nebo Oscar Piechota. Přímý přenos začíná na Nova Sport 2 v sobotu od 21:00, komentuje Ondřej Novotný.

ram TN.cz