Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 11. 2017
Hokejbal Stane se

Policie zastavila extraligový zápas. Způsobil to tento šílený omyl!

HBC Rakovník
Zdroj: HBC Rakovník/Profimedia
Ilustrační foto

Chtěli pomáhat a chránit, ale vyrazili tam, kde to nebylo potřeba. Policisté zastavili extraligový zápas v Rakovníku, protože se domnívali, že na hokejbalovém hřišti musí rozehnat nějakou hromadnou bitku – ne však sportovní. Ani jedno, ani druhé. Šlo jen o šílený omyl v telefonní komunikaci.

Sobotní zápas hokejbalové extraligy zpestřila i jedna mimosportovní perlička. Ve vypjatém utkání rozhodčí udělili 48 trestných minut. Mimo jiné i za dvě šarvátky. A tady je ten kámen úrazu.

 

  

Právě v bitce došlo ke zranění útočníka pražského Kert Parku Michala Kováře. Pořadatel utkání pak zavolal záchranku, aby přijela hokejbalistu ošetřit. Jenže s lékaři přijela i policie a přerušila vstupem na hrací plochu utkání. Ptáte se proč? Z telefonu to totiž vyznělo tak, že se strhla v hokejbalovém areálu bitka, která nesouvisí se sportem a je potřeba agresivní jedince zadržet.

 

 

"Pořadatelka zavolala na záchranku, že má kluk po potyčce něco s čelistí, ale záchranka nevěděla, že se jednalo o hokejbal, takže zavolala i policii. Nakonec se vše v klidu vyřešilo," uvedl pro Rakovnický deník Miroslav Tlustý, předseda rakovnického klubu. Zápas se dohrál a domácí v něm podlehli úřadujícímu mistrovi 1:3.

lju TN.cz