Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2015 16:03
trapas zbytečná panika

Policie si v Boleslavi jela pro běžence. Byli to profi fotbalisté

Fotbalisté Mladé Boleslavi
Zdroj: Profimedia
Kevin Malpon, Florian Milla a Gaston Mendy

Exotické posily fotbalové Mladé Boleslavi si prošly dosti drsnou zkušeností. Městská policie totiž vyjela na oznámení obyvatel města, kteří si mysleli, že vidí běžence. Není to ale první případ, kdy policie prověřovala mylně nahlášené osoby.

Strach z běženců vzrostl u místních obyvatel poté, co v nedaleké Bělé pod Bezdězem proběhla vzpoura a několik osob opravdu uprchlo. Jenže, že si někdo splete utečence s profesionálním fotbalistou, je opravdu bizarní záležitost. O případu jako první informoval Boleslavský deník.

 

Není zřejmé, zda hráči tmavé pleti někde posedávali v teplákách, nebo zda se obyvatelé města lekli jen barvy kůže. Tak jako tak šlo o pěkný přešlap.


PSALI JSME


Ale policie obyvatele chápe. "Není divu, že se lidé lekli. Informací o běžencích bylo v tu dobu hodně, a tak si to s černými hráči prostě spojili," prohlásil zástupce velitele městské policie Stanislav Holub.
 

Jestli se fotbalisté dočkali od policie alespoň omluvy není jisté, protože ani tiskový mluvčí FK Mladá Boleslav Jiří Koros o incidentu vůbec nevěděl.


Podobný případ se stal před třemi měsíci v Uherském Hradišti, kde si hudební skupinu z Beninu spletla policie s migranty. 

TN.cz