Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.4. 2016 20:30
velký problém

Policie ukončila vyšetřování: Růžičkovi hrozí pět let vězení!

Vyšetřování případu Vladimíra Růžičky je u konce. A pro bývalého trenéra české hokejové reprezentace nedopadlo moc dobře. Policie ho totiž chce postavi před soud za zpronevěru. Za tu hrozí kapitánovi olympijských vítězů z Nagana až pět let vězení.

Nejdříve ale musí žalobkyně státního zastupitelství vyhovět návrhu policie a obžalobu poslat k soudu. Pokud se tak stane, hrozí skutečně Růžičkovi trest odnětí svobody ve výši jeden až pět roků, případně peněžitý postih.

 

Růžička byl přitom původně podezřelý z korupce za to, že podle výpovědí rodičů mladých hokejistů měl brát peníze za to, aby jejich ratolesti mohly dále působit v klubu.

 

„Mohu potvrdit, že dnešního dne kriminalisté ukončili vyšetřování tohoto případu s návrhem na podání obžaloby, který bude v nejbližších dnech doručen příslušnému státnímu zastupitelství. Jde celkem o dva skutky stíhané pro trestný čin zpronevěry,“ řekl ve čtvrtek deníku Právo mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policisté v průběhu vyšetřování Růžičkův případ přehodnotili a obvinili kouče Chomutova ze zpronevěry. Zpronevěřit měl půl milionu korun, které v letech 2012 a 2013 ve dvou várkách převzal prostřednictvím svého kamaráda od podnikatele Miroslava Palaščáka coby údajný sponzorský dar.

 

 

TN.cz