Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.1. 2017 16:21
desítky tipů

Policie kvůli přepadení Kvitové prověřuje i "známé firmy"

Útok na Petru Kvitovou
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Od přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě uběhly přesně dva týdny. A policistům útočník navzdory zveřejněné podobizně stále uniká. Vyšetřování však pokročilo.

"Na základě zveřejněného identikitu a popisu pachatele jsme obdrželi na dvě desítky podnětů a oznámení od občanů a stále přicházejí další," vypočítává policejní mluvčí František Kořínek.


Doplnil, že volající jako možného pachatele označili i "známé firmy", tedy muže, kteří už v minulosti měli potíže se zákonem. Zatím se ovšem nepodařilo prokázat, že by některý z nich tenistku před dvěma týdny s nožem v ruce přepadl."V současné době na případu usilovně pracuje maximální možný počet policistů, kteří pečlivě vyhodnocují všechny získané poznatky a informace. Několik osob jsme již prověřili a vyloučili," doplnil Kořínek.


Pachatel však stálee uniká a stopa chladne. Mluvčí na dotaz TN.cz přiznal, že stále není jasná právní kvalifikace činu a tedy ani trest, který po dopadení agresorovi s nožem hrozí.


Pachatel
Zdroj: Policie ČR


Neznámý muž Petru Kvitovou přepadl 20. prosince v jejím bytě v Jezdecké ulici v Prostějově a nožem jí pořezal všechny prsty levé ruky, ve které hráčka třímá raketu.


Kvitová se podrobila náročné operaci a na tiskové konferenci pár dní po útoku se nechala slyšet, že k tenisu se vrátí za každou cenu. Vzhledem k závažnosti poranění si ale svůj oblíbený sport musí odepřít na několik měsíců.

pez TN.cz