Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2016 16:11
anketa fotbalový rebel

Limberský pyká za prostředníčky na Spartě! Už mu vyměřili trest

David Limberský
Zdroj: profimedia.cz
David Limberský

Plzeňský obránce David Limberský dostal za vulgární gesto k fanouškům v ligovém utkání na Spartě od disciplinární komise pokutu 50 tisíc korun. Zároveň mu komise nařídila jako fotbalově prospěšnou činnost vést tři mládežnické tréninky jinde než v plzeňské Viktorii. Přesné místo určí reprezentačnímu zadákovi komise mládeže.

Zápasový trest disciplinárka Limberskému neudělila, v nadcházejícím kole ale nesmí nastoupit kvůli čtyřem žlutým kartám. Novinářům to řekl hráčův advokát Bronislav Šerák, který Limberského na zasedání disciplinárky zastupoval. Reprezentační obránce se oficiálně omluvil kvůli plnění sportovních povinností a k incidentu se komisi vyjádřil.

Anketa

Je to adekvátní trest?

Hlasovalo 285 lidí.

Limberský v závěru šlágru na Spartě ukázal k divákům vztyčené prostředníčky v reakci na urážky od domácích fanoušků. Letenské publikum mu už několik vzájemných zápasů po sobě nadává a několikrát proti němu vyvěsilo i nepřátelský transparent.


Komise přihlédla k tomu, že hráč byl k vulgárnímu gestu vyprovokován, a Spartě v té souvislosti udělila pokutu 50 tisíc korun. V té je zahrnuto i použití nepovolené pyrotechniky v duelu s Plzní.Limberský mohl dostat trest až na čtyři zápasy a pokutu do výše 50 tisíc korun. "Vzhledem k tomu, co mu hrozilo, se domnívám, že fotbalově prospěšnou činnost je na místě uložit v kombinaci s peněžitým trestem, to bych souhlasil. Ale zdá se mi, že těch 50 tisíc korun je nepřiměřených," řekl Šerák.


Pražané stále nemohou Limberskému zapomenout nafilmovanou penaltu proti Spartě z roku 2012 a především následné výroky proti jejich klubu. Plzeň v 26. kole vyhrála na Spartě 3:0 a následně potvrdila obhajobu ligového titulu domácím vítězstvím nad Ostravou. 
 

tn.cz / ČTK
Reklama

 

Reklama