Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.12. 2017 11:01
atletika další skandál

Pokazil Boltovi loučení?! Sprinter Gatlin čelí podezření z dopingu

Usain Bolt a Justin Gatlin
Zdroj: Profimedia

Tak to by byla veliká škoda. Americký sprinter Justin Gatlin čelí podezření z dopingu. Neměl sice žádný pozitivní test, ale novináři převlečení za filmaře natočili, jak jeho agent mluví s trenérem o zakázaných látkách. Gatlin letos vyhrál mistrovství světa v Londýně, kde porazil i loučícího se Usaina Bolta.

V srpnu Gatlin šokoval celý svět, když ovládl závod na 100 metrů a porazil jak Bolta, tak svého krajana Christiana Colemana.

 

 

Fanoušci byli v rozpacích. Většina z nich totiž přála Boltovi, aby se s kariérou loučil zlatem a Gatlin se navíc v minulosti dvakrát provinil užíváním zakázaných látek. Tresty si však odpykal.

 

Jenže teď se jméno Gatlin s dopingem znovu skloňuje. Sice neměl žádný pozitivní test, ale reportér britského listu vyrazil na tréninkový kemp na Floridě a tam se vydával za filmaře, co točí dokumenty o sportovcích.

 

 

Podle něj měl agent Robert Wagner nabízet svým svěřencům růstový hormon a testosteron a navíc zmiňoval, že přípravky používá právě i Gatlin.

 

"Věděl jsem při natáčení o co jde, a tak jsem si s filmaři schválně hrál," hájil se později Wagner.


"Nikdy jsem žádnému ze svých svěřenců nenabídl užívání nedovolených látek, ani jsem o tom neměl povědomí," uvedl Gatlinův trenér Dennis Mitchell.

mm TN.cz