Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2015 18:06
rozloučení video smrtelného pádu

Poslední sbohem pro žokeje Köhla: Váňa na pohřeb nepřišel!

V Pardubicích v neděli odstartuje nejslavnější český dostih, ale dnes panoval ve městě perníku smutek. V místním krematoriu se přišli pozůstalí rozloučit s žokejem Michalem Köhlem, který podlehl následkům pádu z koně. Josef Váňa, za jehož stáj Köhl jezdil, se ale na obřadu neobjevil.

Odbilo 13 hodin. Čtyři černí koně přivážejí kočár s tělem žokeje Köhla, šedou rakev doprovázejí pozůstalí. Procházejí kordonem, který tvoří zástupci městských policistů, se nimiž Köhl pracoval. V čele jde manželka se dvěma policisty, za nimi rodiče. Jako poslední kráčí Köhlovi bývalí spolupracovníci od policie.
Asi tři sta lidí se vtěsnalo do smuteční síně, kterou střeží dva strážníci na černých koních. Z reproduktorů hraje píseň Hallelujah. Všichni se ale dovnitř nevejdou, asi padesát lidí zůstává stát venku.


Je to hrozná věc. Michala jsem znal od té doby, co jezdil. Zemřít v sedle koně může osmdesátiletý šlechtic, ne tak mladý kluk,“ povzdychl si Jiří Charvát, pro kterého Köhl jezdil.


Mezi přítomnými ale překvapivě chybí slavný žokej Josef Váňa. Pohřbu se nezúčastnil. Přišel ale žokej Ondřej Velek, který na Velké pardubické zesnulého Köhla nahradí. Začíná další skladba, tentokrát od Waldemara Matušky – Jen se přiznej, že ti scházím.


Řečník ve smutečním projevu mluví o tom, jaký byl Michal charakter. „Dokázal spojit ježdění na koni s prací. Byl velmi oblíbený. Jak mezi žokeji, tak i mezi kolegy v práci,“ zaznělo v rozloučení.


Poslední sbohem trvá asi čtyřicet minut. Je to den plný slz a smutku.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pozor ať ho nezašlápnete! Miniaturní kůň je světovým rekordmanem

Potečou vám slzy: Na Facebooku se objevila vzpomínka na Zulejku, která se zabila na Taxisu

TN.cz

To nejlepší z iSport.cz