Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2018
tenis motivace

Pohřbili ho zaživa, Vrba se ale vyléčil a teď chce všechny porazit!

Daniel Vrba
Zdroj: facebook
Témata:

Jaký je to asi pocit, když si lidé myslí, že jste mrtvý? Vyprávět by o tom mohl český tenista Daniel Vrba. Když totiž v nemocnici bojoval se zákeřnou nemocí, tenisový portál o něm nedopatřením napsal, že zemřel.

Láska k tenisu u Daniela Vrby odstartovala už ve školce. Když během let přišly první sportovní úspěchy, tak se ještě znásobila. Skvěle rozjetou kariéru ale ještě v pubertálním věku zastavilo vzácné onemocnění kostní dřeně, neboli Myelodysplastický syndrom. Toto onemocnění postihuje pouze 5 lidí ze 100 000 a tak není divu, že to mladý talent dlouho vstřebával: "Říkal jsem si, proč zrovna já? Mladej, zdravej kluk, kterej sportuje a najednou leží na JIPce onkologie," zavzpomínal Vrba pro Sport.cz.


Po diagnostikování nemoci začala náročná léčba, která zahrnovala chemoterapie a hlavně transplantaci kostní dřeně. A právě v době, kdy Vrba bojoval v nemocnici o život, tenisový portál ho svoji zprávou doslova pohřbil zaživa. Tenista se z toho ale nehroutil, naopak: "Nemám to nikomu za zlé, prostě si to mysleli, tak to napsali. Bohužel asi neměli úplně přehled," prozradil mladík a dodal, že ho to spíše namotivovalo: "Napsal jsem, že se vrátím a všechny porazím!"

 


Český tenista navíc přiznal, že před tím než onemocněl, byl strašně namistrovaný a díky nemoci získal pokoru k životu a mentálně vyzrál. Dodává, že nemoc ho sice zbrzdila po fyzické stránce, co se ale týče jeho osobnosti, hodně ho změnila k lepšímu.

nce TN.cz