Aktualizováno 8.11. 2018 23:17
evropská liga marná snaha

Pohárová dieta na Slavii. Kodaň uhrála v Edenu remízu bez gólů

Peter Olayinka mezi obránci Kodaně

Fotbalisté Slavie odchází z domácího zápasu s FC Kodaň zklamaní, protože nedokázali dát dánskému týmu ani gól. Po remíze 0:0 je sitace ve skupině D otevřená a Pražané i když jsou na průběžné 2. příčce tabulky, stále nemají jistotu postupu do jarní části Evropské ligy.

V předposledním pátém kole skupiny se Slavia představí 29. listopadu na půdě posledního týmu tabulky Bordeaux, které má po dnešní remíze 1:1 s Petrohradem první bod. Tabulku vede ruský celek s osmi body a jednobodovým náskokem před Pražany.

Slávisté potvrdili, že mají spolu s Chelsea nejlepší obranu celé soutěže. Ve čtyřech zápasech ve skupině inkasovali jediný gól a Kodani za obě utkání nepovolili ani jednu přímou střelu na branku.

Slávistický kouč Trpišovský nemohl nasadit ani jednoho ze tří hráčů zraněných v nedělním derby - Hušbauera, Coufala a Kúdelu. Do zahajovací jedenáctky místo nich naskočili obránci Frydrych s Delim a poprvé od doléčení záložník Sýkora. V dresu Kodaně stejně jako před 14 dny chyběl zraněný český zadák Lüftner, který si tak proti svému bývalému klubu nezahrál.

Podobně jako v prvním vzájemném zápase se na trávníku odehrával především boj. Pražané byli většinu času aktivnějším týmem, ale hrozili spíš jen střelami z dálky. V 11. minutě protáhl brankáře hostů Stoch, poté se Frydrychova tečovaná střela otřela o tyč.

V 37. minutě zasáhl jeden z hostujících hráčů Sýkoru ve vápně do hlavy, ale penalta se nepískala. Krátce nato si N'Doye málem srazil centr do vlastní sítě. Lídr dánské ligy byl téměř celý první poločas v ofenzivě neškodný, ve 44. minutě se ale uvolnil pravý obránce Ankersen a křížnou střelou jen těsně minul.

Slavia po pauze dál dobývala hostující branku, ale k šancím se nemohla dostat. V 70. minutě zahrávali Pražané po Bjellandově ruce přímý kop těsně zpoza vápna, Stochův pokus však Andersen vyrazil.

Kodaň rezignovala na ofenzivu a za oba zápasy se Slavií ani jednou nevystřelila mezi tyče. Domácí trenér v závěru posílil ofenzivu o Škodu s Balutou, ale lídr české ligy už výrazněji nezahrozil.

Skupina A:
Bayer Leverkusen – FC Curych 1:0 (0:0)

Branka: 60. Jedvaj.

Ludogorec Razgrad – AEK Larnaka 0:0

Skupina B:
Celtic Glasgow – RB Lipsko 2:1 (1:0)

Branky: 11. Tierney, 79. Edouard – 79. Augustin.

Rosenborg Trondheim – Red Bull Salzburg 2:5 (0:4)
Branky: 52. Adegbenro, 61. Jensen – 5., 19. a 45. Minamino, 37. Gulbrandsen, 57. Hovland (vla.).

Skupina C:
Girondins Bordeaux – Zenit Petrohrad 1:1 (1:0)

Branky: 35. Kamano (pen.) – 72. A. Zabolotnyj.

Slavia Praha - FC Kodaň 0:0

Skupina D:
Fenerbahce Istanbul – RSC Anderlecht 2:0 (0:0)

Branky: 71. Valbuena, 74. Frey.

Dinamo Záhřeb – FC Spartak Trnava 3:1 (2:0)
Branky: 22. Gojak, 36. A. Kadlec, 80. Oršić – 63. Čanturišvili.

Skupina E:
Arsenal Londýn – Sporting Lisabon 0:0 (0:0)

ČK: 87. Mathieu (SL).

FC Vorskla Poltava – FK Karabach 0:1 (0:1)
Branka: 13. Abdullajev (pen.).

Skupina F:
Real Betis – AC Milán 1:1 (1:0)

Branky: 12. Lo Celso – 62. Suso.

Olympiakos FC – F91 Dudelange 5:1 (4:0)
Branky: 15. a 36. Fortunis, 6. Cissé, 26. Christodulopulos, 71. Hassan – 69. Sinani.

Skupina G:
SK Rapid Vídeň – Villarreal CF 0:0

Spartak Moskva – Glasgow Rangers 4:3 (2:3)
Branky: 22. Melgarejo, 35. Goldson (vla.), 58. L. Adriano, 59. Hanni – 5. Jerjomenko, 27. Candeias, 41. Middleton.

Skupina H:
Apollon Limassol – Eintracht Frankfurt 2:3 (0:1)

Branky: 71. a 90+4. z pen. Zelaya (pen.) – 17. Jović, 55. Haller, 58. Gaćinović.

Lazio Řím – Olympique Marseille 2:1 (1:0)
Branky: 45+1. Parolo, 55. Correa – 60. Thauvin.

Skupina I:
KRC Genk – Besiktas Istanbul 1:1 (0:1)

Branky: 88. S. Berge – 16. Quaresma.

Malmö FF – Sarpsborg 1:1 (0:0)
Branky: 67. Antonsson – 63. Mortensen.

Skupina J:
Akhisar Belediyespor – Sevilla FC 2:3 (0:2)

Branky: 52. Manu, 78. Ayık – 12. Nolito, 38. Muriel, 87. Banega (pen.). ČK: 56. Sergi Gómez (SEV).

FK Krasnodar – Standard Lutych 2:1 (0:1)
Branky: 79. Sulejmanov, 82. Wanderson – 19. Carcela-González.