Aktualizováno 6.7. 2017 13:05
wimbledon 2017 Komentář experta

Exkluzivní analýza zápasu Petry Kvitové: Proč Češka prohrála?

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia, James Gourley/REX/Shutterstock

Petra Kvitová vypadla ve Wimbledonu ve 2. kole. Při svém třetím turnaji po vážném zranění levé ruky dnes na londýnské trávě podlehla Madison Brengleové z USA 3:6, 6:1 a 2:6. V čem ale byly ty největší rozdíly? Získali jsme exkluzivní analýzu zápasu s hodnocením experta ze společnosti Vista Sport.

graf Kvitová 1

 

Výkonnostní křivka je jednoduchý graf, kdy hráč dostane za vítězný míč +2, za přinucení soupeře k chybě +1, za vlastní vynucenou chybu -1 a za nevynucenou chybu -2 body. Klesající křivka tedy ukazuje převahu chyb nad aktivně získanými body, hladká vodorovná křivka období, kdy zakončoval soupeř a vodorovná nebo rostoucí zubatá křivka ideální stav, kdy hráč je aktivní s přiměřeným množstvím chyb. Křivka s měnícími se sklony naznačuje, že hráč nepodává konzistentní výkon. Sloupcový graf pod křivkami znázorňuje délku přestávky před bodem (tmavě zeleně) a délku bodu (světle zeleně).

 

Hodnocení experta: Brengleová nehrála nijak mimořádně, ale bez výkyvů. Kvitová hrála dolů-nahoru-dolů. Ze 163 bodů zakončila 109, z toho 62x udělala nevynucenou chybu.

 

graf Kvitová 2

 

Hodnocení experta: Brengleová vyhrála o 7 bodů více než Kvitová, to je hodně těsné. Skoro všechny ukazatele jsou vyrovnané, kromě úspěšnosti v útoku a v obraně. Ze 30 bodů, které Brengleová z obrany získala, jí 25 věnovala Kvitová nevynucenými chybami. 

 

Statistiku a rozbor hry zpracovala společnost VistaSport prostřednictvím systému Break2win.

lju TN.cz