Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 4. 2018
Tragédie Nehoda autobusu

Svět podpořil rodiny hokejistů: Pozůstalí si rozdělí 306 milionů!

Humboldt Broncos
Zdroj: Humboldt Broncos (Twitter)

Datum 6. dubna 2018 bude ve sportovní historii už navždy spojeno s tragédií, která se stala týmu mladých hokejistů Humboldt Broncos. Jejich autobus se během cesty na utkání play off srazil s kamionem. Nepřežilo celkem 16 lidí. Pozůstalé podpořilo přes 140 tisíc lidí z 80 různých zemí. Rodiny obětí dostanou od dárců přes 306 milionů korun.

Na webu GoFundMe, prostřednictvím kterého lidé přispívají na různé projekty či pomáhají subjektům a osobám v nouzi, bylo vybráno na konto týmu Humboldt Broncos přes 306 milionů korun (15 milionů dolarů). Tato částka bude rozdělena rodinám, které přišli při tragické havárii klubového autobusu s kamionem o své příbuzné, zejména o děti.

 

 

Včera byl poslední den, kdy mohli dárci posílat dobrovolné částky na konto, které bylo vytvořeno po smrtelné nehodě. Zmíněná a úctyhodná suma byla vybrána za pouhých dvanáct dnů. "Chtěli jsme vybrat peníze pro rodiny, které je v těchto těžkých chvílích budou potřebovat," uvedl v prohlášení prezident Broncos Kevin Garinger. Ten ještě přesně neví, jak budou finanční prostředky rozděleny.

 

Nehoda ze začátku dubna se stále vyšetřuje. Policie zadržela řidiče kamionu, který byl po výslechu propuštěn. Právě on měl být tím, kdo celé neštěstí zavinil, alespoň tak to uvádí zámořská média. Rozsudek zatím nepadl. Zemřelo celkem šestnáct lidí (mimo jiných i deset hráčů a dva trenéři).

lju TN.cz