Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2016 13:53
nova sport česká hvězda

Podmol se představí na letošních X-Games v Austinu. Chce vyhrát!

Libor Podmol
Zdroj: archiv Libora Podmola
Libor Podmol

Českého freestyle motokrosaře Libora Podmola čeká začátkem června prestižní X-Games v americkém Austinu. Soutěžit bude v disciplíně Moto X Step Up, tedy ve skoku do výšky. Dále se Podmol představí v disciplíně Quarter Pipe Best Trick, ve které se jezdci neodráží dopředu, ale do devadesátistupňového úhle a skok končí na vedlejším dopadu. „A to ještě budu prvním náhradníkem v disciplíně Freestyle. Myslím, že letos si to pořádně užiju,“ slibuje Podmol. Přímým přenosem odvysílá X-Games stanice NOVA Sport 2.

 Ve Step Upu se bude snažit Podmol bojovat o zlato. „Minimálně o podium,“ vyhlásil český freestyle motokrosař, který v minulém roce v této disciplíně bral 2. místo. V Austinu se letošní X-Games uskuteční od 2. – 5. června a právě skok do výšky bude celou akci zahajovat.


„Díky své jednoduchosti je Step Up nejsledovanější disciplínou. Není v ní žádná politika, prostě laťka a kdo ji přeskočí v největší výšce, ten zvítězí,“ vysvětlil Podmol, který v této disciplíně zvítězil v roce 2013 v Mnichově. Podobné ambice bude mít v Quarter Pipe Best Trick, kde se jezdci neodrážejí dopředu, ale do vedlejšího dopadiště. „Zde mám připravenou variaci na můj trik Surfer Flip, ale uvidím, jak bude trať připravená. Případně mám v záloze něco jiného,“ dodal Podmol.


V současné době se Podmol na X-Games připravuje doma na zahradě, kde na kopci skáče do vzduchu. „Skáče se až do výšky 12 metrů. Trénink je utrpením, protože po dopadech cítíte otřesy v celém těle,“ popisoval Podmol, podle něhož bude největším favoritem americký freestyle motokrosař Ronnie Renner, který vyhrál poslední dva ročníky.První přenos z Austinu můžete sledovat na NOVA Sport 2 již příští pátek. Do akce vletí Podmol ve Step Upu. Quarter Pipe Best Trick bude celé X-Games uzavírat v neděli večer, opět přímém přenosu na NOVA Sport 2. Olympiády extrémních sportů se zúčastňují nejlepší jezdci z celého světa z freestyle motokrosu, skateboardingu, BMX nebo rallye.


Přímý přenos jde do 215 zemí a 439 milionů domácností po celém světě. Do Austinu na X-Games odlétá Podmol 30. května.

TN.cz