Aktualizováno 20.12. 2015 15:03
video další trofej

Podívejte se, jak Barcelona potřetí ovládla mistrovství světa klubů

Fotbalisté Barcelony mají opět důvod k oslavám. Do své sbírky totiž přidali další trofej z mistrovství světa klubů, kde ve finálovém zápase zdolali argentinský celek River Plate 3:0. Pomyslnou třešničkou na dortu je fakt, že se Barceloně podařilo tuto soutěž vyhrát potřetí, což se dosud žádnému jinému týmu nepovedlo.

Svěřenci Luise Enriqueho v tomto kalendářním roce po triumfech v Lize mistrů, španělské nejvyšší soutěži, domácím poháru a evropském Superpoháru získali už pátou trofej.

Po spolupráci Messiho a Neymara padl ve 36. minutě první gól. Neymar v šestnáctce přistrčil hlavou míč Messimu a ten "šajtlí" překonal brankáře Marcela Barovera. Čtyřnásobný držitel Zlatého míče pátou trefou na klubových šampionátech vyrovnal rekord krajana Césara Delgada.

Barceloně se povedl i nástup do druhé půle a po čtyřech minutách přesně zakončil samostatný únik Suárez. Uruguayský kanonýr, který v semifinále nastřílel hattrick, si ještě v 68. minutě naskočil na Neymarův centr a uzavřel skóre.

Suárez se stal prvním hráčem, jemuž k pěti brankám na MS klubů stačil jediný turnaj, a dotáhl Messiho s Delgadem. Argentinský vítěz Poháru osvoboditelů ožil až v závěru, ale barcelonský gólman Bravo vytáhl Martínezovu ránu na tyčku a předtím zneškodnil i Alariovu hlavičku.

Souboj o třetí místo ovládl domácí zástupce Sanfrecce Hirošima, který nad asijským šampionem Kuang-čou zvítězil 2:1.