Aktualizováno 5.1. 2018 13:27
nhl ceremoniál vysíláme

Pocta české legendě: Hrdinovi z Nagana vyvěsí dres ke stropu!

Milan Hejduk
Zdroj: Profimedia

Český hokejista Milan Hejduk bude dalším hráčem, jehož dres na počest vystoupá ke stropu hokejové arény v NHL. Slavnostní ceremoniál při kterém bude Hejdukův dres slavnostně vyvěšen v Pepsi Centre, kde sídlí tým Colorado Avalanche, můžete sledovat v přímém přenosu.

Tohle z českých hráčů zažil v zámořské soutěži zatím jen brankář Dominik Hašek. Pocty se však dostane i Patriku Eliášovi, ale ještě před ním přijde na řadu Milan Hejduk.

 

Ten si svůj večer vychutná v sobotu večer 6. ledna, těsně před utkáním domácího Colorada proti Minnesotě.

 

15

GALERIE: Milan Hejduk a Síň slány Colorada

Zdroj: Profimedia / facebook

GALERIE: Milan Hejduk a Síň slány Colorada - 1

Hodnocení:

 

Za Avalanche odehrál Milan Hejduk celkem 14 sezon a radoval se i z jednoho Stanley Cupu. V roce 2003 se navíc stal nejlepším střelcem celé ligy a v závěru kariéry nosil i písmeno C na svém dresu. "Milan byl úžasný hráč, skvělý spoluhráč, vítěz a skutečný profesionál v každém smyslu," řekl prezident klubu a generální manažer v jedné osobě Joe Sakic.

 


"Byl jedním z nejpoctivějších hráčů, se kterými jsem kdy měl tu čest hrát. Byl to tichý vůdce, který šel příkladem. Jeho číslo 23 rozhodně patří pod strop Pepsi Center,"
dodala bývalá ikona klubu.

 

Zápas Colorado Avalanche - Minnesota Wild vysíláme v sobotu v noci na stanici Nova Sport 2 a pocta Milanu Hejdukovi začně před začátkem utkání.

mm TN.cz