Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2017
Blog Názory expertů

Počasí na Rallye: Tento způsob Dakaru zdá se mi být podivným!

Rallye Dakar v dešti
Zdroj: Profimedia

Jak praví klasik: „tento způsob Dakaru zdá se mi být podivným“. Předevčírem škrtnutá polovina etapy, včera celá. Závodníci mají napůl radost, protože toho trápení v blátě, bouřích a kroupách už mají dost, napůl je to mrzí, protože se nezávodí, což je jejich narkotikum.

Hlavně to mrzí ty, kteří potřebují bojovat o nějaký progres v klasifikaci. A to jsou, zrovna na potvoru, naši hoši. Po sérii technických problémů potřebují co nejtěžší etapy. Takové, jaké Tatra a zkušení jezdci zvládnou rychle, zatím co ostatním to ničí auta a těla. Je to ale pustá teorie. Ti vepředu jsou všeobecně hodně odolní a rozhodně se nepolekají nějakých těžkostí. Může se jim to ale rozsypat při vzájemném přetahování. My už budeme jenom „ti černí tam vzadu, co vystrkují bradu“.

Reklama

 

Doufejme, že „odpočinkový“ bivak v La Paz nebude zase v bazénu, jako tuhle noc v Oruro a auta se podaří zgenerálkovat.

 

Časové ztráty Martina a Aleše na prvního De Rooye jsou víc, jak hodinové, ale na probojování se do první desítky je to ještě schůdné. Tým drží pohromadě a psychika posádek je profesionální. Jednou jsi dole jednou nahoře, to je náš motoristický osud.

 

 

Bývaly časy, kdy jsme si s Karlem Lopraisem říkali: čím hůř, tím líp“, protože v těch největších šílenostech jsme hodně získávali. To už neplatí stoprocentně, ale co nám v téhle situaci zbývá? Taky trochu toho štěstí by se hodilo.

 

Josef Kalina TN.cz
Reklama

 

Reklama