Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.4. 2018 11:50
indycar Barber Motorsports Park

Počasí IndyCar nepřálo, přerušený závod bude pokračovat v pondělí

Přerušený závod v Alabamě
Zdroj: Profimedia
Přerušený závod v Alabamě

Kvůli vytrvalému dešti, který na okruhu Barber Motorsports Park vytvořil velké kaluže, musel být přerušen čtvrtý závod letošní sezóny IndyCar Series. Piloti závod v Alabamě dokončí v pondělí. Start je naplánován na 18 hodin našeho času.

INDYCAR se pokusila přelstít přírodu posunutím startu závodu. Ale ani dřívější start problémy neodvrátil. Ty měl jako první Marco Andretti, který dostal v pátém kole hodiny a propadl se na konec pole.

 

Kolize Eda Jonese a Charlieho Kimballa v posledních dvou zatáčkách 11. kola způsobila větší potíže, než si v danou chvíli kdokoliv dovedl představit. Tím, že na trať musel zpomalovací vůz, přestaly formule z tratě vyhánět vodu. Když se pak INDYCAR v 16. kole pokusila závod restartovat. Will Power, který jezdil na druhém místě, vletěl na cílové rovince do velké kaluže, dostal hodiny a skončil ve svodidlech.

 

 

A tak na trať znovu vyrazil zpomalovací vůz, který piloty brzy přivedl do boxů, protože INDYCAR vyvěsila červené vlajky. V boxech strávili jezdci 37 minut. Ale restartovat závod se tentokrát vůbec nepovedlo. Formule odkroužily pět kol a piloti se znovu vrátili do boxů k dalšímu dlouhému přerušení závodu.


Jelikož se podmínky nelepšily, přeložila INDYCAR závod na pondělí 23. dubna. Sledovat ho můžete od 17:55 na programu Nova Sport 2.

vbo TN.cz