Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2017
KHL Hokejová pohádka

Po Šulákovi další překvapení? Černý přišel do KHL z Opavy!

Tomáš Černý
Zdroj: facebook (HC Slovan Bratislava)
Tomáš Černý

Příběh Libora Šuláka má snad ještě každý čerstvě v paměti. Mladý obránce se dostal z rakouské EBEL ligy na mistrovství světa a následně podepsal smlouvu s Detroitem Red Wings v NHL. Podobná hokejová pohádka je tu znovu. Obránce Tomáš Černý hrál ještě loni třetí nejvyšší českou soutěž a teď už válí v KHL za Slovan Bratislava.

Ještě loni hrál dvacetiletý obránce Tomáš Černý za druholigovou Opavu. Na rozdíl od Šuláka však nikdy nebyl na mládežnických reprezentačních akcích. O to více je překvapením, že se ze třetí nejvyšší české soutěže dostal až do prestižní KHL. "Přijde mi to jako štěstí a náhoda. Zničehonic to zkrátka přišlo, ale jsem za to rád," řekl Černý v rozhovoru pro Hokej.cz.

 


Černý ještě minulý rok hrál za Opavu, tedy za tým, jehož hráči musí vedle hokeje většinou chodit do práce. Nadějný mladík tak obrážel menší a starší stadionky a teď nastupuje v moderních halách a brání hvězdy typu Kovalčuka, Datsyuka či Jana Kováře.

 


Jak sám říká, mnohé ohledně jeho skvělého angažmá zařídil trenér Rostislav Haas, jenž působil také v Opavě a teď je ve Slovanu. "Sehrál poměrně velkou roli. Zkusil se zeptat a vzali mě tady. Pak už to bylo na mně a vyšlo to," vyprávěl potěšeně Černý.

 

Libor Šulák
Zdroj: Profimedia Libor Šulák
 


Uvidíme, jestli to Tomáš Černý dotáhne tak daleko, jako Libor Šulák. V jeho případě, pokud by se dostal do NHL, by šlo o skutečně nevídaný příběh.

lju TN.cz