Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.4. 2017 10:30
Tenis Pátrání po pachateli

Na stopě násilníka Kvitové: Vydá místo činu konečně svědectví?

Petra Kvitová
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Bylo 20. prosince 2016, kdy Česko šokovala zpráva o tom, že tenistku Petru Kvitovou přepadl stále neznámý pachatel přímo v jejím prostějovském bytě. Kvitová pak musela podstoupit operaci poraněných šlach na levé ruce - ruce, ve které drží raketu. Sedmadvacetiletá hráčka je stále bez tenisu, policie stále bez pachatele. V tomto článku vám popíšeme okolí místa činu a s ním spojené možnosti pro získání nějakých důkazů.

Téměř čtvrt roku od přepadení a pachatel je stále neznámý, policie stále na mrtvém bodě a Petra Kvitová stále bez tenisu.Proč nejsou o pachateli žádné bližší informace? Je jen popisový portrét (níže) a důvod by možná i byl. Když si totiž projdete okolí místa činu, tedy okolí ulice Jezdecké a Studentské, kde leží dům, ve kterém byla Kvitová před vánočními svátky přepadena, nenajdete široko daleko žádnou kameru.

 

Ani Kvitové dům nemá ani bezpečnostní kamery, přestože se mezi rezidenty o jejich pořízení před časem diskutovalo. "Hlasovalo se o tom před několika lety, bohužel si to vlastníci neodsouhlasili," řekla sousedka Petry Kvitové.


Petra Kvitová
Zdroj: Policie ČR/ Profimedia

  

Incident se stal v úterý 20. prosince ráno a tedy v době, kdy byla většina lidí v práci. Navíc se jedná o nefrekventovanou ulici a dům je od ulice Dolní, která je jednou z hlavních ulic, vzdálen několik metrů.

 

Prostějovský dům Petry Kvitové
Zdroj: Google MapsI tak dům, ve kterém bydlí Petra Kvitová, sousedí s blokem, ve kterém je pošta, obchody i restaurace. Kolem dokola pak jsou bytové domy a malý parčík s kostelem, který sousedí se střední průmyslovou školou. Svědectví by mohly přinést kamery čerpací stanice, vzdálené 250 metrů od domu, ale nikdo neví, jestli utekl pachatel tímto směrem, ani nikdo neví, jakým směrem vůbec.

 Je to mnoho záhad, nezodpovězených otázek a hypotéz. Ovšem nic hmatatelného, ani nic, co by nějakým způsobem přiblížilo vyšetřování k neznámému pachateli. Jehla v kupce sena bude tak zřejmě ještě nějaký čas ležet a nikdo neví, jestli ji vůbec někdo najde - přesněji řečeno, toho neznámého násilníka. Tak kdy budeme konečně moudřejší?


NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Petra Kvitová překvapila fanoušky! Měsíce bez pohybu si vybraly krutou daň
 

lju TN.cz
Reklama

 

Reklama