Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.9. 2017 16:37
ufc nedal mu šanci

Po roce je zpět! Rockhold donutil svého soupeře odklepat

Luke Rockhold
Zdroj: Profimedia
Luke Rockhold

Noční UFC galavečer neměl patřit mezi ty největší. Konkurence v podobě očekávaného boxerského zápasu mezi GGG a Canelo Alvarezem byla příliš velká, a tak se karta poskládala z méně zvučných jmen. Jak tomu však již bývá zvykem, jména nedělají zápasy a byla to velká paráda.

Startovku vykoply těžké váhy, ovšem čistě boxerské výměny knokaut nepřinesly. Za to Kamaru Usman předvedl, jak zapracoval na svém postoji a po sérii bodových vítězství si připsal první KO vítězství v UFC. 


Gregor Gillespie. Dobře si toto jméno zapamatujte, protože neporažený talent z New York hodlá evidentně vzít UFC útokem. S Jasonem Gonzalezem předvedli neuvěřitelný zápas, kde si ani ti největší ospalci nestihli zívnout. Akce nabitá od prvních vteřin nakonec vyústila v submisi, kterou si Gregor připravoval neobvykle dlouho, ale zhruba šestý pokus vyšel a Jason musel odklepat.

„Doufám, že teď už znáš moje jméno," křičel Anthony Smith po své výhře nad veteránem Hectorem Lombardem. O deset let mladší zápasník si dokázal přes počáteční problémy a řádně okopanou levou nohu najít cestu k vítězství. Ta se ukázala nakonec v podstatě velmi jednoduchá, kdy o 20 centimetrů menšího Hectora poslal kombinací dvou úderů k zemi. Střední váha však pro Smithe nebude dlouho domovem, rád by totiž šel do divize výše, kde má podle jeho slov větší šanci se dostat k titulu. Hector naopak bude muset promyslet, zda se ještě po sérii proher a dopingových prohřešků do klece někdy vrátí.

Hlavní předzápas večera nabídl přesně to, co všichni očekávali. Výbušný a namotivovaný Mike Perry nemívá se svými soupeři slitování a častokrát se spoléhá na svou výbušnost, než na naordinovanou strategii. Pouhou minutu a půl tedy stačilo, než Mike našel potřebný úder. Pak Alexi Reyesovi přivodil tvrdý knokaut. Původní soupeř Thiago Alves kvůli hurikánu Irma na zápas nedorazil. Nyní to vypadá, že se však Mike dočká ještě většího jména. Po zápase si řekl o samotného Robbieho Lawlera a možná se mu přání splní. Pro fanoušky by to byl skvělý zápas.

 
Poté již přišly na řadu střední váhy, obě hladové po titulu. Luke Rockhold již titul v UFC získal, naopak David Branch se vzdal hned dvou v jiné organizaci, aby mohl získat zlato nejcennější. Strategií se Branch příliš netajil. Chtěl zápas v postoji, jelikož věřil, že má daleko lepší box. Jenže na soupeře kalibru Lukea Rockholda během své kariéry ještě nenarazil.


Od prvních vteřin se David snažil udávat tempo tak, aby Luke nedostal prostor pro své obávané kopy a celou dobu se cítil nepříjemně. Rok dlouhá pauza se na něm mohla podepsat a byly velké obavy, zda je psychicky na tom dobře. Branch ho dokázal dostat do pořádných problémů a začalo se ukazovat, že box má zřejmě opravdu lepší. Ovšem na Lukea to nestačilo a začal se projevovat rozdíl ve zkušenostech. Rockhold úvodní bouři přežil a i přes ztrátu prvního kola se mu v druhém kole podařilo Branche dostat na zem. Pak už bylo vše jasné.


Série tvrdých úderů byla na Branche příliš a nevídaně sám zápas odklepal. Odklepání přitom bývá v UFC k vidění ve většině případů pouze u škrcení a pák.


Rockhold se tak vrací mezi vítěze, ovšem cesta k titulu tak snadná nebude. Postaví se proti šampionovi Bispingovi a v závěsu hned čeká prozatímní šampion Robert Whittaker.

Lukáš Zduba TN.cz