Publikováno 19. 10. 2017
Fotbal Evropská liga

Přestřelka v EL: Podceňované Lugano porazilo Plzeň 3:2!

Zdroj: Nova Sport

Fotbalisté Plzně ve třetím utkání v základní skupině Evropské ligy nečekaně prohráli na hřišti Lugana 2:3 a venku i podruhé vyšli naprázdno. Západočeši si zkomplikovali situaci, na kontě mají tři body stejně jako švýcarský soupeř a Beer Ševa, která doma podlehla 1:2 FCSB. Bývalá Steaua Bukurešť vede tabulku s devíti body.

Trenér Pavel Vrba udělal proti ligovému zápasu na Spartě několik změn. V bráně je Aleš Hruška, na hrotu začal Marek Bakoš. Po zranění se vrátil kapitán Roman Hubník a hrál také Aleš Čermák a Václav Pilař.

Nejlepší střelec české ligy Michael Krmenčík začal na lavičce, ale v 56. minutě vystřídal Daniela Koláře. Ve stejném čase odešel ze hřiště i Milan Petržela, který pustil do hry Jana Kopice.

Velkou šanci na otevření skóre měl v 19. minutě Carlinhos, který jen těsně minul vzdálenější tyč. Na druhé straně neproměnil ani Řezník. V závěru první půle měl ještě práci Hruška, který vyrážel míč po rohovém kopu, po střele Marianiha.

V 63. minutě už se skóre měnilo. Gól dal Mattia Bottani a na 2:0 zvýšil o sedm minut později Carlinhos. Viktoria se přeci jen dokázala vrátit do hry. V 75. minutě snížil hlavou Michael Krmenčík po centru Zemana.

Jenže Lugano šlo zase do dvougólového vedení. To když dostal přihrávku do vápna Alexander Gerndt, obešel Hrušku a zakončil z ostrého úhlu do prázdné brány. Po něm vykřesal ještě jednu naději Plzni v poslední minutě Marek Bakoš. Západočeši ale v následném čtyřminutovém nastavení srovnat nedokázali.