Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2018 22:22
Ošlehaná posila

Plzeň našla nového gólmana! Straka ulovil zkušeného Bělorusa

Martin Straka
Zdroj: Profimedia
Martin Straka

Hokejisté Plzně už vědí, se kterou brankářskou dvojicí vstoupí do nadcházejícího ročníku extraligy. Generální manažer Martin Straka (na snímku) sehnal k mladému Dominiku Frodlovi ostříleného Bělorusa, a to dvaattřicetiletého Dmitrije Milčakova!

Pro Plzeň bylo obsazení brankoviště absolutní prioritou přestupové aktivity. Ze Slavie nejprve získala talentovanéh Dominika Frodla, jistotu k němu se ale dlouho nedařilo podepsat. Po řadě neúspěšných jednáních nakonec našel klub společnou řeč se zkušeným Bělorusem Dmitrijem Milčakovem.

Milčakov odchytal minulé dvě sezóny za Junosť Minsk v běloruské lize. Na kontě má také pět účastí na seniorských světových šampionátech a 46 zápasů v Kontinentální hokejové lize v dresu Dinama Minsk.

 "Ani nebudu jmenovat všechny, s kterými jsme jednali a kteří nám z různých důvodů odmítli. S Rudou Pejcharem, který má hodně kontaktů v ruské lize, jsme sháněli informace a na Dmitrije šly veskrze pozitivní informace. Čísla, která se u gólmana sledují, má za poslední roky velmi slušná," uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

TN.cz