Publikováno 18. 3. 2018
fotbal HET liga

Plzeň má v lize první jarní výhru, vystřelil ji Kolář

Daniel Kolář

Fotbalisté Plzně zvládli poslední zápas 21. ligového kola a díky výhře 1:0 ve Zlíně si připsali první vůbec jarní výhru v české nejvyšší soutěži. O třech bodeh rozhodl veterán Daniel Kolář.

Plzeň si tak před reprezentační pauzou upevnila náskok v čele tabulky, kde devět kol před koncem drží luxusní náskok devíti bodů, navíc má zápas na Baníku stále k dobru.

Její výkon ve Zlíně sice hlavně v druhé půli nebyl kdovíjaký, na tříbodový zisk to ale stačilo. Moravané tak prohráli už čtvrtý ligový zápas za sebou, z toho třetí pod novým trenérem Vlastimilem Petrželou, a od pásma sestupu je dělí jen dva body.

To hráči Bohemians doma zvítězili nad Teplicemi 2:0. Pražané v nejvyšší soutěži porazili severočeský tým poprvé po pěti zápasech a téměř třech letech. "Klokani" si tak na sedmém místě vytvořili čtyřbodový náskok na svého nedělního soupeře. O vítězství Bohemians rozhodli ve druhém poločase David Bartek a Lukáš Hůlka.