Aktualizováno 8.10. 2017 20:15
Hokej Česká extraliga

Plzeň byla blízko prvnímu místu. Brno ale zápas otočilo a dál vede!

HC Kometa Brno

Šlágrem jedenáctého kola extraligy byl zápas mezi Plzní a Brnem. Hrálo se totiž o první místo v tabulce, které do té doby patřilo Kometě. Patřit bude ale i nadále, i když to tak dlouho nevypadalo. Brněnští hokejisté dokázali v Plzni utkání otočit a v prodloužení vyhráli.

Plzeň předvedla v úvodu gólovou smršť. V polovině první třetiny vedla už 3:0, hosté to ale nezabalili. Na začátku druhé části vykřesal v přesilovce naději Martin Erat a do poloviny prostřední části bylo srovnáno, to se trefil Němec. V základní hrací době to skončilo 4:4. V prodloužení pak Kometě vystřelil vítězství v početní výhodě znovu Erat.

Hokejisté Hradce Králové zdolali Vítkovice 2:0. Mountfield bodoval potřetí v řadě naplno, Ostravané naproti tomu vyšli počtvrté za sebou bodově naprázdno a už takřka 155 minut neskórovali. První čisté konto v sezoně vychytal díky 25 úspěšným zákrokům Patrik Rybár, góly dali Bedřich Köhler a Michal Dragoun.

Zlín porazil v Spartu 4:2. Pražané potřetí za sebou nebodovali, Berani naopak vyhráli pátý z posledních šesti zápasů a svého dnešního soka přeskočili v tabulce. Dva góly v dresu vítězů vstřelil útočník Antonín Honejsek.