Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 8. 2018
Tenis Turnaj New Haven

Kvitová si postup do 2. kola pohlídala, Plíškové se nedařilo!

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia

Petra Kvitová porazila v prvním kole tenisového turnaje v New Havenu Polku Agnieszku Radwaňskou 6:1, 7:6. Úvodní zápas turnaje nezvládla čtvrtá nasazená Karolína Plíšková, která podlehla za necelou hodinu Rusce Jekatěrině Makarovové 1:6, 3:6 a i na třetím podniku na amerických betonech se loučí záhy.

Trojnásobná vítězka turnaje v New Havenu Kvitová vstoupila do utkání s Radwaňskou, která zde slavila titul předloni, výtečně. První set získala za půl hodiny a při svém podání v něm ztratila jen tři fiftýny.Další soupeřkou třetí nasazené české hráčky bude Zarina Dijasová z Kazachstánu, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace.

 

Karolíně Plíškové se nedařilo

Plíšková přijala po vyřazení v druhém kole v Cincinnati na Connecticut Open divokou kartu. První set zahájila při svém podání čistou hrou, dál ale kurt ovládla Makarovová. Čtvrtá hráčka deblového žebříčku WTA se po brejku ujala vedení 2:1 a Plíšková pak do konce setu uhrála už jen dva fiftýny.

 

V pauze si zavolala svou novou trenérku Rennae Stubbsovou a v úvodu druhé sady se hra vyrovnala. Šestadvacetiletá Češka se zlepšila na podání a zaznamenala i první eso. Ve třetím gamu si vypracovala i několik brejkbolů, Ruska ale všechny výborným servisem odvrátila.

 

 

Zápas se zlomil v osmém gamu, po němž se Makarovová ujala vedení 5:3. Duel dopodávala 49. hráčka singlového žebříčku k vítězství a mečbol proměnila esem. Plíšková s Makarovovou prohrála počtvrté v pátém vzájemném zápase.

 

ČTK TN.cz