Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2018
Tenistka Příliš moc emocí

Vzteklá Plíšková zná svůj trest: Toto zaplatí za rozbitý umpire!

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková už zná svůj trest za rozbitý umpire a výbuch emocí směrem k rozhodčí, která špatně zahlásila aut, a ten prakticky rozhodl zápas v neprospěch české hráčky. Ženská tenisová asociace WTA udělila Plíškové pokutu a podle jejího manažera a partnera Michala Hrdličky jde o šestimístnou částku.

Karolína Plíšková nezvládla středeční křivdu rozhodčích v zápase s Marií Sakkariovou. Ve třetím setu za stavu 5:5 (40:40), kdy Karolína zahrála smeč přímo na lajnu, zahlásila čárová rozhodčí aut, což se pochopitelně nelíbilo české hráče, která požádala rozhodčí o kontrolu. Ta ale se slovy, že míček nemůže najít, zahlásila také aut, což českou hráčku vytočilo natolik, že po zápase vzteky rozbila raketu o umpire.

 

 

Dnes se Karolína Plíšková dozvěděla, jaký trest jí vyměřila WTA. "Padla pokuta od WTA, kterou Karolína přijala. Rozhodla se, že stejnou sumu navíc pošle ze svého nadačního fondu na dobrou věc. Jde o šestimístnou částku," napsal na Twitter Michal Hrdlička, manažer Plíškové a její partner. 

 

 

Přesnou částku se veřejnost asi nedozví, jelikož WTA tyto údaje nezveřejňuje. Podle informací iDNES.cz dosahuje výše zhruba sto tisíc korun. Je to vůbec první trest, který Plíšková ve své kariéře dostala.

lju TN.cz