Aktualizováno 5.1. 2018 15:13
wta semifinálová bitva

Plíšková v Brisbane končí brzy. Narazila na vycházející hvězdu

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková loňské vítězství na turnaji v australském Brisbane neobhájí. V semifinálovém klání podlehla Elině Svitolinové z Ukrajiny ve dvou setech 5:7 a 5:7. Česká tenistka tak přijde v žebříčku WTA o 185 bodů.

Plíšková sehrála s vycházející hvězdou světového tenisu vyrovnané utkání, ale dvakrát nezvládla koncovku sady. V prvním setu vedla česká tenistka už 4:0, pak ale třikrát ztratila svůj servis a tím i celý set.

Ve druhém setu zase Plíšková dotahovala ztrátu a i když už prohrávala 2:5, zvládla odvrátit jeden mečbol a srovnat skore na 5:5. pak ale přišlo další ztracené podání a Svitolinová následně při svém servisu završila triumf.

Karolína Plíšková si z Brisbane odveze 54 200 dolarů jako prize money, přijde ale o téměř 200 bodů v žebříčku WTA.

Elina Svitolinová si o turnajové vítězství zahraje s Aleksandrou Sasnovičovou z Běloruska, která přehrála Anastasii Sevastovovou z Lotyšska ve dvou setech 7:6(3) a 6:4.